Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

January 2, 2014

VIDEO: SR 18 sa na Nový rok stretla v Senci, na druhý deň odcestovala na Granatkin Memorial

SENEC (SFZ) - 26. ročník medzinárodného turnaja Valentin Granatkin Memorial aj so slovenskou účasťou

 
 
 
 
Tréner Slovenska Milan Malatinský (vpravo) počas 23. ročníka medzinárodného turnaja hráčov do 18 rokov Slovakia Cup v zápase Slovensko - Rusko. Trenčín, 12. apríl 2013.

Tréner reprezentácie do 18 rokov Milan Malatinský si po skončení Majstrovstiev sveta do 17 rokov prevzal hráčov od Ladislava Pecka a stretol sa s nimi prvýkrát na zraze pred odletom na medzinárodný turnaj V. Granatkin Memorial v ruskom Petrohrade.

Prehrať video

"Veľmi sa teším, že môžem spolupracovať s touto úspešnou partiou, ktorá nás skvele reprezentovala či už na domácich Majstrovstvách Európy alebo na Majstrovstvách sveta," povedal na úvod zrazu tréner M. Malatinský. "Bohužiaľ, nie sú tu všetci hráči, ktorých sme chceli nominovať. Všetci, ktorí pripadali do úvahy pri nominácii boli na Majstrovstvách sveta, niektorých, najmä zahraničných, však kluby neuvoľnili a niektorí sú zranení," uviedol kormidelník 18tky k zostave, v ktorej chýbajú napr. kapitán Jakub Hromada a Atila Varga z Talianska či Filip Lesniak, pôsobiaci v Anglicku. "Hrá sa v hale, takže by tam zima nemala byť. Je to skvele obsadený turnaj a verím, že budeme vzorne reprezentovať," dodal tréner Malatinský na záver.

Prehrať video

"Som šťastný, že môžem byť s kolektívom, s mužstvom. Všetci chalani sme sa tešili na tento zraz a dúfame, že dopadne dobre," povedal na úvod rozhovoru slovenský kanonier MS v Emirátoch Tomáš Vestenický. "Ako v každom turnaji aj v tomto budeme chcieť vyhrávať," povedal k ambíciám slovenských mladíkov útočník, ktorého úspech v reprezentácii sa pretavil aj do lepšieho postavenia v klube. "Bola to ťažká ale aj pekná jeseň. Mne len pomáha, keď odohrám čo najviac zápasov, potom som viac vyhratý a je to pre mňa len dobré," povedal hráč FC Nitra, ktorý začne zimnú prípravu s "A" mužstvom Nitry a v jarnej časti ho možno pravidelne očakávať v zápasoch Corgoň ligy. 

Do Ruska sa po prvýkrát pôjde pozrieť aj ofenzívny stredopoliar talianskej Parmy Lukáš Haraslín. "V klube som síce odrezaný od rodiny, ale chcem hrať futbal a taký je futbalový život," povedal k svojmu zahraničnému pôsobeniu. "Najprv sa mi v klube vysmiali, keď sme prehrali s Talianmi v semifinále Majstrovstiev Európy, ale potom sa im to vrátilo, keď vypadli skôr ako my na Majstrovstvách sveta," vysvetlil L. Haraslín k reprezentačnej "rivalite" medzi spoluhráčmi v klube a dodal: "Potom nám, celému slovenskému tímu, pogratulovali, že sme dosiahli obrovský úspech." Na turnaji V. Granatkin Memorial očakáva Haraslín hlavne kvalitné zápasy s novými súpermi. "Zo súperov poznáme iba Fínov, s ktorými sme hrali raz na turnaji v Belgicku, ale to bude úplne iný zápas. Uvidíme, čo od toho môžeme očakávať, ale chceme jedine víťazstvá," dodal na záver.

"Myslím si, že som povyrástol výškovo aj herne," povedal k prechodu medzi SR 17 a SR 18 Nikolas Špalek. "Vždy len rastiem, keď hrám futbal a verím, že to ukážem aj na ihrisku." Rovnako ako spoluhráč Tomáš Vestenický, aj Nikolas Špalek sa stretol s trénerom "A" mužstva svojho klubu. "Povedal mi, že chce, aby som hrával za áčko už oficiálne," povedal stredopoliar FC Nitra. "Podľa mňa je hlavné, aby sme uhrali dobré výsledky. Dúfam, že nesklameme, a že tento turnaj vyhráme," povedal víťazne naladený člen slovenskej reprezentácie do 18 rokov. "Budeme si musieť zvyknúť na podmienky. Hrať sa bude v krytej hale, takže by tam nemala byť až taká veľká zima," povedal N. Špalek na margo chladného počasia v Petrohrade.

Zverenci Milana Malatinského sa na turnaji Valentin Granatkin Memorial predstavia v A skupine, kde ich v základnej časti preveria mužstvá Fínska (03.01.), Bieloruska (05.01.) a Iránu (07.01.), pričom každý zápas SR 18 v skupine sa začína o 11:15 SEČ. Nasledovať budú zápasy o celkové umiestnenie na turnaji. Slováci odohrajú na turnaji päť zápasov.