Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

November 14, 2015

19-ka remizovala s Nórskom 2:2

SOČI (uefa.com) - Zverenci trénera Malatinského remizovali aj v druhom stretnutí na turnaji prvej fázy kvalifikácie ME 2016 s Nórskom 2:2.

 
 
 
 
Nikolas Špalek (č.7) v druhom zápase turnaja prvej fázy kvalifikácie ME 2016 Slovensko "19" - Nórsko "19" (2:2). Soči, 14. novembra 2015.

Slovenská 19-ka remizovala v prvom zápase s domácim Ruskom 1:1, dnes si zopakovala remízový rezultát s Nórskom. Skóre otvoril v 21. min z penalty Martin Samuelsen, náš tím vyrovnal po polčase v 57. min zásluhou Filipa Balaja a v 65. min premenil pokutový kop László Bénes - 2:1. Súper dokázal vyrovnať štyri minúty pred koncom zápasu, druhú penaltu Nórska premenil opäť Martin Samuelsen.

V poslednom stretnutí nastúpia Slováci proti Severnému Írsku,  do ďalšej fázy sa prebojujú najlepšie dva tímy z každej z trinástich kvalifikačných skupín a jeden najlepší tím z tretích miest.

Slovensko - Nórsko 2:2 (0:0)

Góly: 57. Balaj, 65. Bénes (z 11 m) - 21. a 86. Samuelsen (oba z 11 m)
ŽK: Laczko, Bénes, Krč, Balaj - Hauge, Zekhnini
R: Colţescu (Rum.)

SLOVENSKO "19": Greif - Ďurek, Horník, Laczko, Hanczko - Kopičár (46. Krč), Mihálik (90. Šalata) - Jirka, Bénes, Špalek - Mráz (46. Balaj) 

HLAS PO ZÁPASE:

 

Milan Malatinský (tréner SR19): "V prvom polčase sme herne dominovali, no proti zhustenej obrane sme si na ťažkom teréne nedokázali pripraviť vyložené šance. Po prestávke sme otočili skóre zápasu, posledných pätnásť minút to bol "bláznivý zápas", v ktorom obe mužstvá chceli zvíťaziť. Škoda našich nevyužitých príležitostí na zvýšenie skóre. Posledný zápas na turnaji hráme o všetko proti momentálnemu lídrovi tabuľky."