Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

April 24, 2013

19-ka zvíťazila v prvom zápase na Cypre

NIKÓZIA (SFZ) - Tím Milana Malatinského zdolal v prvom z dvojice priateľských zápasov rovesníkov z Cypru 2:1

 
 
 
 
Reprezentácia SR "19" aj s fanúšikmi z radov slovenských vojakov z misie OSN po víťazstve nad domácim Cyprom 2:1. Nikózia, 23. apríl 2013.

Tím Milana Malatinského v rámci prípravy na júnový turnaj 2. fázy kvalifikácie (Elite Round) o postup na ME 2013 v Litve pokračuje dvojicou priateľských zápasov s Cyprom. Na pôde súpera zvíťazil v prvom z nich 2:1, keď naše góly zaznamenali v 24. min. Zreľák (hlavičkou po centri Dávida Ivana) a v 40. min. Faško (hlavičkou po odrazenej lopte). Súper skorigoval v 65. min. gólom. A. Andreou.

Našich reprezentantov boli povzbudiť slovenskí vojaci, ktorí sú v misii OSN na Cypre a vďaka nim mali vytvorené doslova domáce prostredie. Naša výprava by sa im rada aj touto cestou poďakovala.

Cyprus "19" - Slovensko "19" 1:2 (0:2)

Góly: 24. Zreľák, 40. Faško - 65. A. Andreou
ŽK: 29. Škriniar, 68. Faško  (obaja SR "19")

CYPRUS "19": Panayi - Constantinou (46. A. Andreou), Themistocleus (56. Icyriakou), Kyriakou, K. Andreou (56. Panayiotou Savvas), Neofytou (29. Dsamas), Sammoutis (56. Papafotis), Pachibis, Papamelodias (56. Michaelides), Gogic (46. Panayiotou), Antoniou (56. Pitharas)

SLOVENSKO "19": Holec - Pintér, Šatka, Bednárik, Habánek, Faško (75. Skovajsa), Škriniar (56. Mihálik), Ivan (88. Šenk), Molnár (19. Szöke), Duda, Zreľák

HLAS PO ZÁPASE:

Milan Malatinský (tréner SR 19): "Prvý polčas zápasu priniesol z nášho pohľadu viac kvality v útočnej fáze, čoho výsledkom bolo naše polčasové vedenie 2:0. Po prestávke súper zvýšil aktivitu, mal veľmi nebezpečné štandardné situácie a my sme sa dopúšťali chýb v rozohrávke. Po premenenom pokutovom kope domáci vycítili šancu na vyrovnanie, ale naša defenzíva pracovala spoľahlivo a v útočnej fáze sme boli stále nebezpeční. Žiaľ, nepremenili sme niektoré sľubné g'olové situácie. Víťazstvo si vážime, ale zostávame nohami pevne na zemi a vieme o našich nedostatkoch."