Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

November 12, 2013

19-tka podľahla v prvom kvalifikačnom zápase Bulharsku 1:2

SEVLIEVO (SFZ) - Reprezentácia Slovenska do 19 rokov prehrala v prvom z troch zápasov kvalifikačného turnaja o postup na ME 2014 s domácim Bulharskom 1:2.

 
 
 
 
Reprezentačné mužstvo SR do 19 rokov pred prvým zápasom kvalifikačného turnaja ME 2014 proti domácemu Bulharsku. Horný rad zľava: Chovan, Králik, Chrien, Šatka, Lupčo, Škriniar. Dolný rad: Kastelovič, Szöke, Leško, Ivan, Bero. Savlievo, 12. november 2013.

Slovensko "19" - Bulharsko "19" 1:2 (0:1)

Góly: 49. Bero (11m) - 20. Daskalov, 75. Despodov
ŽK: 19. Szöke, 68. Škriniar, 74. Bero - 18. Daskalov, 23. Popov, 70. Vutov, 82. Dryanov

SLOVENSKO "19": Chovan - Bero, Šatka, Králik, Kastelovič - Szöke - Lupčo (81. Haraslín), Škriniar (72. Jakúbek), Chrien, Ivan - Leško (60. Vestenický)

BULHARSKO "19": Lyubenov - Popov, Galabov, Hubchev, Vitanov - R. Tsonev - Daskalov (49. Vutov), Dryanov (83. Orachev), Vasilev - Misyak (69. Minchev), Despodov


HLASY PO ZÁPASE:

Milan Malatinský (tréner SR 19): "O dnešnej prehre rozhodli dve fatálne individuálne chyby a nepremenené gólové príležitosti najmä v druhom polčase. Tri vyložené príležitosti spálil striedajúci Vestenický, Bero preloboval prázdnu bránu a v jednom prípade vykopával obranca súpera loptu z bránkovej čiary. Bolo to z našej strany také slovenské... my sme hrali a súper trestal naše zaváhania. Ostali nám len oči pre plač. Dnes prehralo lepšie mužstvo."

Matúš Bero (strelec gólu SR 19): "Bulhari nechceli hrať futbal a napriek tomu vyhrali. Dvakrát boli pred našou bránou a vyťažili z toho dva góly. Pred penaltou som prišiel za spoluhráčmi a vzal som si loptu. Cítil som, že pokutový kop premením. Počkal som si na pohyb brankára doľava a umiestnil som loptu po zemi po jeho pravej ruke. Mali sme na viac."

Martin Králik (kapitán SR 19): "Vo všetkých futbalových činnostiach sme boli lepší, súpera sme jednoznačne prevýšili v kombinácii. Pred nami sú dva ťažké zápasy s Albánskom a Gréckom, v ktorých sa pokúsime dnešnú prehru odčiniť."