Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

November 10, 2014

Čmelík a Káčer pred kvalifikáciou ME 2015: "Sme dobre pripravení po všetkých stránkach"

SENEC (SFZ) - Lukáš Čmelík pred odchodom do Maďarska na kvalifikačný turnaj ME 2015: Súperi možno nemajú až tak zvučné mená, to však neznamená, že nemajú svoju kvalitu. Čaká nás náročný turnaj, verím, že ho zvládneme"

 
 
 
 
Zľava: Lukáš Čmelík a Miroslav Káčer pred odchodom slovenskej futbalovej reprezentácie do 19 rokov na kvalifikačný turnaj ME 2015 do Maďarska. Senec, 9. november 2014.

V mladom veku patria k stabilným hráčom slovenskej reprezentačnej devätnástky a v klube zbierajú mimoriadne cenné skúsenosti v seniorskom futbale. Dvojica Čmelík - Káčer patrí k oporám žilinského MŠK, aktuálneho lídra najvyššej slovenskej futbalovej súťaže. Tím, ktorý v minulej sezóne opustil pozície na horných poschodiach tabuľky sa po sezóne vrátil tam, kam patrí. S mladým kádrom predvádza navyše ľúbivý ofenzívny futbal. Kde hľadať príčiny tak rýchleho vzostupu mužstva? "Je to o tímovosti a každodennej práci, ktorú odvádzame na tréningoch. Navzájom sa podporujeme, hráme kolektívne. Náš futbal je založený na góloch a s nimi prichádzajú víťazstvá," komentoval súčasnú situáciu v klube Miroslav Káčer a Lukáš Čmelík ho doplnil: "Zostala nám túžba po víťazstvách a v porovnaní s minulou sezónou si na ihrisku oveľa lepšie rozumieme. To je základ vždy základ úspechu."

Dobrú klubovú formu si mladí futbalisti priniesli aj na reprezentačný zraz slovenskej devätnástky. Tá absolvovala včera posledný tréning v domácom prosredí v Senci a už dnes sa predstaví v prvom z trojice stretnutí na kvalifikačnom turnaji o postup do ďalšej fázy ME 2015 proti Slovinsku. Štvoricu účastníkov skupiny doplní Azerbajdžan a domáce Maďarsko. "Súperi možno nemajú až tak zvučné mená, to však neznamená, že nemajú svoju kvalitu. Slovinsko či Azerbajdžan sa bude prezentovať tvrdým bojovným futbalom, čo nám nie celkom vyhovuje. Čaká nás náročný turnaj, verím, že ho zvládneme," povedal Lukáš Čmelík

Na otázku týkajúcu sa našich predností odpovedal Miroslav Káčer: "Našou najväčšou devízou by mohol byť dobrý kolektív a môžeme sa opierať o kvalitných útočníkov. Máme v mužstve Tomáša Vestenického a ďalších ofenzívnych hráčov, ktorí vedia strieľať góly. Na posledný šampionát sme sa kvalifikovali v pozícii usporiadateľa, teraz nás čaká nová skúsenosť. Vybojovať postup je veľká výzva, verím, že ju zvládneme."

V generálke na kvalifikačný turnaj v Maďarsku sme absolvovali dve stretnutia v Izraeli, chlapci priviezli dve víťazstvá pri celkovom skóre 5:0. Jedným z úspešných strelcov bol aj Lukáš Čmelík. "V porovnaní s Izraelom očakávam v Maďarsku náročnejšie zápasy. Kvalifikácia je niečo iné ako prípravné stretnutia. Všetky tímy budú chcieť postúpiť, o to tvrdší a kvalitnejší futbal budú hrať."

Zverenci trénera Malatinského sa pripravovali v domácom prostredí v Senci, podľa slov Lukáša Čmelíka v mužstve vládne výborná atmosféra: "Počas zrazu sme nacvičovali varianty herných situácií a tiež štandardky. V kabíne i počas tréningov vládla pohodová atmosféra, myslím, že sme dobre pripravení na turnaj po všetkých stránkach." Aj po poslednej tréningovej jednotke vychádzali chalani zo šatne s úsmevom, hudbu z kabíny bolo počuť až na druhej strane chodby. "V kádri máme viacerých "žolíkov", ktorí sa starajú o dobrú náladu a zábavu v tíme. Hudbu vyberá väčšinou Maťo Junas, Kubo Hromada či Tomáš Vestenický. Zabávačov by ste našli v tíme veľa, sme dobrá partia," dodal na záver Miroslav Káčer.

Verme, že pozitívnu energiu a príjemnú atmosféru zo včerajšieho nedeľného poludnia prenesú dnes zverenci trénera Malatinského na trávnik v maďarskej Tatabýnyi, kde o 13:00 nastúpia v prvom dueli kvalifikačného turnaja ME 2015 proti Slovinsku. V zostávajúcich dvoch dueloch sa predstavia v stredu 12.11. proti Azerbajdžanu a v piatok 15.11. proti Maďarsku.