Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

February 14, 2014

Déja vu slovenskej devätnástky, opäť gól v poslednej minúte, opäť 2:2

ALANYA (SFZ) - Aj v druhom zápase SR "19" remizovali zverenci trénera Milana Malatinského s rovesníkmi z Turecka 2:2

 
 
 
 
Slovenská futbalová reprezentácia do 19 rokov pred druhým z dvojice zápasov s rovesníkmi z Turecka. Alanyia, 14. február 2014.

Zápas ako cez kopirák v porovnaní s prvým duelom zverencov trénera Malatinského proti tureckej devätnástke. Opäť sme ujali vedenia, pred odchodom do kabín skóroval v 43. minúte stredopoliar MŠK Žilina, Michal Klec a po o prestávke zvýšil v 54. minúte vedenie našich na 2:0 legionár z talianskej Ternany, Martin Valjent. Tak, ako v stredajšom zápase, domáce mužstvo dokázalo najskôr v 72. minúte znížiť a v poslednej minúte stretnutia vyrovnať na konečných 2:2.

Turecko "19" - Slovensko "19"  2:2  (0:1)

Góly: 73., 90. Hüseyin Rüzgar - 43. Klec, 53. Valjent

ŽK: 62. Klec, 65. Sabler

SLOVENSKO "19"Kubica - Kotula, M. Tóth, Králik, Lacko, Kastelovič, Valjent, Bartošek (15. Kolorédy, 81. Zahumenský), Klec (71. Mikuš), Lupčo (60. Sabler), Leško (60. Pyda)

HLAS PO ZÁPASE:

Milan Malatinský (tréner SR 19): "Zápas s rovnakým výsledkom, opäť padli štyri góly, opäť sme stratili dvojgólové vedenie v samom závere. V druhom polčase ovplyvnil kvalitu hry silný dážď, niekoľkokrát lopta uviazla v mlákach. Aj dnes ma tešia dva strelené góly proti kvalitnému súperovi, chlapci vzorne reprezentovali Slovensko. Bol to náš posledný zápas v tejto vekovej kategórii, veľmi sme chceli uspiet a rozlúčiť sa víťazstvom. Žiaľ, nepodarilo sa. V Turecku sme zanechali dobrý dojem, verím, že chlapci budú pokračovať v dobrých výkonoch v reprezentačných výberoch vo vyšších kategóriách do 20 a 21 rokov."