Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

November 16, 2013

Jakúbek: “Zabudnúť na posledné zápasy, s Gréckom hráme jednoznačne na výhru"

LOVEČ (SFZ) – Hráč reprezentácie SR do 19 rokov Matej Jakúbek: „Situáciu pred posledným zápasom nemáme iba vo svojich rukách. Proti Grécku nastúpime s jednoznačným cieľom vyhrať“

 
 
 
 
Matej Jakúbek na tréningu reprezentačného tímu SR do 19 rokov na zraze pred odletom na kvalifikačný turnaj ME 2014 do Bulharska na ihrisku NTC v Senci. Senec, 8. november 2013.

Mladý stredopoliar bratislavského Slovana je v týchto dňoch súčasťou 18-členného kádra trénera Milana Malatinského na turnaji o postup do ďalšej fázy kvalifikácie ME 2014 tímov do 19 rokov. Talentovaný mladík pred sezónou prestúpil z Dubnice nad Váhom do tímu aktuálneho majstra a víťaza Slovnaft Cup-u. Skok do „veľkého“ futbalu zatiaľ zvláda Matej Jakúbek na výbornú. “Slovan som považoval za veľkú výzvu, ale po príchode som sa koncentroval len na futbal a na prípadnú trému nebolo ani kedy myslieť. Snažím sa zo seba vydať maximum. V klube sa cítim príjemne, je to veľká zmena v porovnaní s Dubnicou. Rýchlo som si zvykol na skvelý kolektív a tréningy, podmienky v klube sú na najvyššej úrovni. Myslím, že som sa rýchlo prispôsobil zmene.“

Okrem výborných výkonov v drese materského klubu zaujala aj kapitánska páska na rukáve jeho dresu. V tak mladom veku si hráči plnia skôr úlohy „bažantov“. Jakúbek priviedol svoj tím v pozícii kapitána k úspešnej sezóne. “Sezóna nesie prívlastok úspešná z pohľadu splneného cieľa, ktorým bola záchrana v druhej lige. Na ihrisku sa mi darilo a dobrými výkonmi som si pomohol k prestupu do bratislavského Slovana,“ spomína na pôsobenie v Dubnickom drese Matej Jakúbek.

Po debute v drese Slovana v predkole ligy majstrov na pôde Ludogorca Razgrad sa ocitol opäť v Bulharsku v drese reprezentácie Slovenska do 19 rokov. V prvom zápase kvalifikačného turnaja proti domácim Bulharom vystriedal v 72. minúte na ihrisku v Savlieve Milana Škriniara. Odohrali sme ťažký zápas. Prišiel som na ihrisko za stavu 1:1, no súper sa z ojedinelého brejku dostal do vedenia a hoci sme mali počas celého zápasu jasnú prevahu, prehrali sme. Z môjho pohľadu nezaslúžene.“ hovorí Matej Jakúbek.

Ani v druhom zápase 6. kvalifikačnej skupiny proti Albánsku neopustila smola naše mužstvo. “Tento zápas som sledoval iba z lavičky náhradníkov. Dostali sme sa do vedenia rýchlym gólom a v ďalšom priebehu sme mali niekoľko šancí vedenie poistiť. Namiesto gólu na 2:0 sme sa v závere zápasu nechali zatlačiť do našej šestnástky a v nastavenom čase sme po štandardke inkasovali vyrovnávajúci gól,“ povedal stredopoliar bratislavského Slovana Matej Jakúbek.

Škoda nezvládnutej koncovky a straty bodov zo zápasu s Albánskom. Pred posledným vystúpením nášho tímu na turnaji proti Grécku už nemáme situáciu iba vo svojich rukách. Ak chceme pomýšľať na postup, musíme hrať s Gréckom jednoznačne na víťazstvo. Potom nás bude zaujímať výsledok súbežne hraného zápasu v Loveči, v ktorom nesmie Albánsko zdolať domáce Bulharsko. V takom prípade by mohli mať tri tímy zhodne po štyri body a o poradí v skupine by rozhodovalo skóre. Na smolu a sklamanie z prvých dvoch zápasov musíme rýchlo zabudnúť a zajtra (17.11) ideme do zápasu s Gréckom jednoznačne vyhrať,“ dodal na záver odhodlane na záver Matej Jakúbek.

Zápas Slovensko – Grécko odohrá naše mužstvo zajtra (nedeľa 13:30) na štadióne v Savlieve. Čas výkopu zápasu zmenila UEFA po prvom hracom dni. Z pôvodných 14:00 posunula začiatky stretnutí na 13:30.