Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

February 8, 2016

Malatinský pred odchodom 19-ky na turnaj do La Mangy: "Tri skvelé zápasy"

SENEC (SFZ/PETER ZEMAN) - Slovenská 19-ka sa stretne na medzinárodnom turnaji v Španielsku s výbermi Nórska, Poľska a Portugalska.

 
 
 
 
Tréner slovenskej 19-ky Milan Malatinský má dôvod na úsmev. S reprezentačným výberom tejto vekovej kategórie sa v marci predstaví už na treťom turnaji Elite Round o postup na ME. Na archívnej snímke počas prechádzky v macedónskom Skopje. 2. apríl 2014.

Tím trénera Milana Malatinského sa od štvrtka (11.2.) predstaví na medzinárodnom mládežníckom turnaji v La Mange. Reprezentačné výbery rovesníkov z Nórska, Portugalska a Rakúska preveria slovenskú 19-ku pred marcovým turnajom Elite Round o postup na finálový turnaj ME 2016. "S Nórskom sme odohrali vzájomný duel v novembri minulého roka v rámci 1. fázy kvalifikácie, v ktorom sa zrodila remíza 2:2, vyrovnaný zápas očakávam aj teraz v La Mange. Portugalsko je niekoľkonásobný víťaz tohto turnaja, patrí do top tímov Európy - ďalšie slová na adresu tohto tímu by boli zbytočné. Poliaci sú v rovnakej pozícii ako my, postúpili do Elite Round a budú sa chcieť čo najlepšie pripraviť. Keď to zhrnieme - vychádzajú mi z toho tri skvelé zápasy," povedal pred dnešným tréningom v Senci kouč slovenskej 19-ky Milan Malatinský.

Dejiskom turnaja bude španielska La Manga. "Prostredie dobre poznám z predošlých turnajov, chlapcov čaká športový komplex s ôsmimi kvalitnými ihriskami, ktoré prenajíma nórsky futbalový zväz. Pozvánka na takýto turnaj sa neodmieta, sme vďační za príležitosť hrať s kvalitnými mužstvami," pochvaľoval si tréner Malatinský

Z pôvodnej nominácie vypadli obranca Kopičár a brankár Ravas. "Adrián Kopičár prestúpil zo Žiliny do bratislavského Slovana, klub chce hráčovi umožniť kvalitnú prípravu a adaptáciu v novom prostredí, gólmana Ravasa neuvoľnil po oznámení nominácie klub Derby County. Medzi žrďami ho nahradí brankár FC Nitra Matej Dovičovič, obranné rady posilnil Erik Gaško z FK Dukla Banská Bystrica," komentoval lodivod slovenskej 19-ky zmeny v kádri pred odchodom do Španielska. 

"Cestujeme tiež bez niekoľkých hráčov, ktorí pomohli vybojovať postup na Elite Round. V nominácii chýba Greif, Lacko, Balaj, Mráz a Michalík, príležitosť dostanú další hráči kádra. Teším sa, že kostru tímu môžu tvoriť hráči so skúsenosťami z dvoch najvyšších domácich seniorských súťaží," dodal na adresu Jakubecha, Bénesa, Špaleka a spol. tréner Milan Malatinský a na záver dodal: "Turnaj v La Mange je poslednou previerkou tímu pred vrcholom, ktorým je marcový Elite Round v Rakúsku. Z tohto pohľadu je dôležité, aby sa všetci hráči vrátili domov zdraví a aby sme sa dobre pripravili na boje o postup na majstrovstvá Európy. Zároveň jedným dychom dodávam, že hráči sú si vedomí toho, že reprezentujú Slovensko a to nás zaväzuje ku kvalitným výkonom a výsledkom."

Mužstvo absolvovalo v NTC v Senci podvečerný tréning, zajtra (9.2.) o 8:00 je naplánovaný odchod na letisko vo Schwechate, odkiaľ sa po linke Viedeň - Madrid - Alicante presúva do dejiska turnaja.

Program zápasov SR 19:

11.2. o 13:00  SLOVENSKO "19" - Nórsko "19"
13.2. o 13:00  Portugalsko  "19" - Slovensko "19"
15.2. o 13:00  Poľsko "19" - SLOVENSKO "19"