Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

August 12, 2014

ONLINE: Devätnástka proti Srbsku aj s Vestenickým

SENEC (SFZ) - Zverenci trénera Malatinského absolvovali na ihrisku NTC v Senci posledný tréning pred prvým z dvojice prípravných zápasov proti aktuálnemu majstrovi Európy do 19 rokov - Srbsku

 
 
 
 
Reprezentácia SR do 19 rokov. Senec, 11. august 2014.

Generácia mládežníckych reprezentantov okolo kapitána Jakuba Hromadu otvára novú kapitolu pod hlavičkou SR "19". Tím, ktorý úspešne reprezentoval Slovensko na domácom európskom šampionáte a následne aj na záverečnom turnaji MS v Spojených arabských emirátoch vstupuje dnešným duelom proti rovesníkom zo Srbska do prípravy na novembrový kvalifikačný turnaj o postup na ME 2015.

V pôvodnej nominácii nefigurovali Haraslín, Vestenický, Varga a Kadlec, tréner Milan Malatinský sa musel navyše už v nedeľu rozlúčiť s dvojicou zranených hráčov René Kotrík (FC Nitra) a Michal Sipľak (ŠK Slovan Bratislava). "Obaja pricestovali na zraz, ale ich zdravotný stav by im neumožnil nastúpiť ani v jednom z dvojice zápasov," skonštatoval tréner Malatinský. "Povolali sme obrancu MŠK Žilina Denisa Vavra a na poslednú chvíľu uvoľnil rímsky klub aj Tomáša Vestenického. Šancu dostane tiež nováčik v tíme Patrik Gilián zo Slavie Praha," dodal lodivod slovenskej devätnástky.

Predovšetkým účasť kanoniera AS Rím v aktuálnom kádri je veľkým prekvapením a vítanou posilou pred zápasmi s aktuálnym európskym šampiónom vekovej kategórie do 19 rokov. Presne pred rokom triumfovala srbská devätnástka na EURO 2013 v Litve, kde vo finále zdolala na štadióne v Marijampole tím Francúzska 1:0. "A okrem toho tiež treba pripočítať úspech na nedávnom turnaji v Maďarsku, kde som mohol vidieť v kádri šesť hráčov ročníka 1996 a ďalších štyroch 1995. Pre nás bude stretnutie v prvom rade príležitosťou vidieť na ihrisku nových hráčov a prípravou na novembrový kvalifikačný turnaj," povedal tréner Malatinský a smerom k očakávanej horúčave dodal: "Nad tým sa nezamýšľam. Počasie nezmeníme a to, čo nedokážeme ovplyvniť, nemá zmysel riešiť."

Dobrú formu a zápasovú prax si priniesol na zraz stredopoliar FC Spartak Trnava Nikolas Špalek. Počas letnej prestávky zmenil pôsobisko a z Nitry sa presťahoval do neďalekej Trnavy. "Spartak je veľký klub a v spoločnosti dobrých hráčov sa môžem posunúť v kariére o krok vyššie. Navyše mám možnosť okúsiť v tak mladom veku atmosféru Európskej ligy, o čom sa mi ani nesnívalo," povedal stále iba 17-ročný stredopoliar slovenskej devätnástky. "Myslím, že proti Srbsku by sme mohli uspieť dobrou kombináciou, bude však treba podržať loptu v strede ihriska a pokúšať sa o častú streľbu."

 

Prehrať video

 

Stálicou v tíme Milana Malatinského je aj stredopoliar MFK Zemplín Michalovce Jakub Grič. Aj on v prebiehajúcej sezóne zbiera skúsenosti v seniorskom tíme druholigových Michaloviec. "Som veľmi rád, že dostávam v materskom klube príležitosť hrávať a cítim sa dobre fyzicky pripravený aj pred duelom so Srbskom. Verím, že sa dokážeme dobre pripraviť a že sa presadíme aj proti veľmi kvalitnému súperovi " povedal pred tréningom Jakub Grič.

 

Prehrať video

 

Po fototermíne si nominovaní hráči zatrénovali včera (11.8) v dejisku zápasu na ihrisku NTC Senec. "Zameriame sa na nácvik taktiky a štandardných situácií. V nedeľu ešte nebol káder kompletný, budeme sa im venovať dnes," dodal na záver pred tréningom tréner Malatinský

Prvý z dvojice zápasov je na programe dnes (12.8) o 17:00, druhý vo štvrtok (14.8) o 11:00, obe stretnutia odohrajú výbery Slovenska a Srbska U19 na štadióne NTC v Senci.

Priamy prenos z prvého stretnutia môžete sledovať na oficiálnom konte SFZ na YouTube.com od 16:55.