Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

May 24, 2013

Reprezentant SR U19 Albert Rusnák v základe ManCity proti FC Chelsea

ST. LOUIS (SITA) - Výsledok exhibičného futbalového stretnutia: Manchester City (Angl.) - FC Chelsea (Angl.) 4:3 (0:2)

 
 
 
 
Albert Rusnák ml. (vpravo) v súboji s Yossi Benayounom z FC Chelsea v súboji o loptu v prvom exibičnom zápase Manchester City - FC Chelsea na Busch Stadium v St. Louis. 23. mája 2013, St. Louis.

Slovenský mládežnícky futbalový reprezentant Albert Rusnák ml. dostal príležitosť v drese A-tímu Manchestru City proti ďalšiemu anglickému klubu FC Chelsea v exhibičnom dueli v USA.

Talentovaný 18-ročný ofenzívny hráč (nar. 7. 7. 1994), ktorý sa narodil vo Vyškove na Morave, pôsobil v Prešove, Košiciach a už vo veku 13 rokov bol v akadémii ManCity (prešiel tam všetkými vekovými kategóriami), nastúpil podľa informácie na klubovom webe v základnej zostave "The Citizens" a po hodine hry ho vystriedal James Milner. 

Na štadióne v St. Louis pred 48 623 divákmi dokázal Manchester City zmazať v spomenutom zápase trojgólové manko: o obrat v stretnutí sa po zmene strán postaral dvoma gólmi Edin Džeko, raz skórovali Javi García a v 90. min presnou hlavičkou rozhodol o víťazstve Micah Richards. Aktuálneho anglického vicemajstra viedol miesto odvolaného Roberta Manciniho dočasný tréner Brian Kidd. Obidva kluby v spolupráci s hostiteľskou bejzbalovou organizáciou St. Louis Cardinals darovali 135 000 amerických dolárov na pomoc obetiam tornáda v Oklahome. 

Druhý duel týchto dvoch popredných anglických futbalových tímov sa uskutoční v sobotu 25. mája v New Yorku na štadióne bejzbalových Yankees. 

Manchester City (Angl.) - FC Chelsea (Angl.) 4:3 (0:2)
hralo sa v St. Louis
Góly: 64. a 85. Džeko, 62. Javi García, 90. M. Richards - 14. Ba, 45. Azpilicueta (z pok. kopu), 52. Oscar

Albert Rusnák ml. (Manchester City) nastúpil v základnej zostave a v 61. min ho nahradil James Milner