Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

November 13, 2013

Šatka: "Kvalitou na Albánsko určite máme"

SENEC (SFZ) - Slovenský futbalový reprezentant do 19 rokov Ľubomír Šatka pôsobí v rezervnom tíme Newcastlu United a po zranení sa opäť vrátil na futbalové trávniky.

 
 
 
 
Obranca reprezentačného tímu SR do 19 rokov Ľubomír Šatka na tréningu pred odchodom na kvalifikačný turnaj ME 2014 na ihrisku NTC v Senci. Senec, 8. november 2013.

Rodák z Dubnice odišiel do Anglicka ako sedemnásťročný. Po krátkom pôsobení v kategórii osemnásťročných prešiel do rezervného tímu Newcastlu United a v tomto tíme pôsobí dodnes. "Začiatky boli ťažké, ale všetci v klube sa mi snažili pomôcť aklimatizovať sa. Bývam v anglickej rodine a snažím sa naplno venovať futbalu," hovorí osemnásťročný obranca rezervného tímu účastníka Premier League Ľubomír Šatka. "Odohral som v klube minulú sezónu a naďalej dostávam príležitosť pravidelne nastupovať za rezervný tím. Výnimkou bol posledný mesiac, kedy som mal problémy s členkom. Zranil som sa počas tréningu v súboji jeden na jedného, zle som dostúpil na členok. Po zranení som stihol odohrať dva zápasy a s pôsobením v Anglicku som zatiaľ spokojný."

Ako je dobrým zvykom v kluboch na Britských ostrovoch, rezervné tímy sú v úzkom kontakte so seniorským Á-čkom. Členmi kádra prvého tímu FC Newcastlu sú hráči ako Fabricio Coloccini, Jonas Gutiérrez, či dlhoročná opora Shola Ameobi. "S hráčmi A-mužstva sa stretávam každý deň v tréningovom centre. Na raňajkách, na obede, v posilňovni... Absolvoval som s nimi niekoľko tréningov a môžem povedať, že hra je nesmierne rýchla, hrá sa tvrdo. Na druhej strane sú to vynikajúce skúsenosti. V tíme vychádzame všetci dobre, najlepšie si rozumiem s Adamom Campbellom. Vynikajúci hráč, v minulej sezóne odohral niekoľko zápasov za Á-čko a dobrý kamarát," hovorí Ľubomír Šatka.

Podľa slov nádejného obrancu je jeho futbalová budúcnosť v Newcastli pravdepodobná. Po ukončení tzv. školskej zmluvy by mal prísť po skončení sezóny na rad podpis profesionálnej zmluvy. "Hovoril som už so zástupcami klubu na túto tému, ale zatiaľ nie je nič definitívne potvrdené," povedal na margo ďalšieho pôsobenia v Newcastli Ľubomír Šatka. Okrem tréningových povinností navštevuje vo voľnom čase zápasy anglickej Premier League. "Na každý domáci zápas nám klub daruje dva lístky, tak využívam každú príležitosť vidieť zápasy jednej z najlepších súťaží sveta. Naposledy som navštívil zápas, v ktorom naše mužstvo zdolalo Chelsea."

V týchto dňoch patrí Ľubomír Šatka do kádra reprezentačného tímu do 19 rokov. Pod vedením trénera Milana Malatinského bojuje so spoluhráčmi o postup do ďalšej fázy kvalifikácie ME 2014. V prvom zápase podľahlo naše mužstvo domácemu Bulharsku 1:2. Ak budú chcieť chlapci naplniť postupové ciele, v ďalších zápasoch budú musieť kvalitnú hru pretaviť do bodového zisku. Už zajtra ich čaká zápas s Albánskom, o dva dni neskôr nastúpi slovenská devätnástka proti Grécku. "S Albánskom sme hrali minulý rok v kvalifikácii. Je to naozaj nepríjemný súper, spomínam si, že pred rokom sme prehrali. Kvalitou však na nich určite máme. Čo sa týka Grécka, očakávam, že ich hra sa bude podobať hernému štýlu reprezentačného Á-čka," povedal na záver stopér slovenskej devätnástky.

Dodajme, že zajtrajší zápas na kvalifikačnom Turnaji v Bulharsku odohrá naša reprezentácia do 19 rokov zajtra (14.11), proti Albánsku o 17:00 v meste Loveč.