Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

February 12, 2014

Slovenská devätnástka siahala po víťazstve, s Tureckom remizovala 2:2

ALANYA (SFZ) - V prvom z dvojice zápasov remizovala slovenská devätnástka s rovesníkmi z Turecka 2:2

 
 
 
 
Reprezentácia SR "19" pred zápasom s Tureckom U19. Horný rad zľava: Koníček, Králik, Klec, Zahumenský, Valjent, Škriniar. Dolný rad: Kastelovič, Bartošek,Lacko, Leško, Lupčo. Alanya, 12. február 2014.

Zverenci trénera Malatinského zaskočili v prvom polčase domácich aktívnou hrou a zásluhou strelecky disponovaného stredopoliara FC Nitra, Matúša Bartošeka sa ujali do polčasu dvojgóvého vedenia. V druhej časti hry domáci zvýšili tempo, v 56. minúte znížili na 1:2 a v posledných sekundách zápasu po tečovanej strele z priameho kopu vyrovnali na konečných 2:2. Odvetný zápas je na programe v piatok (14.2) o 10:00 v Alanyi.

Turecko "19" - Slovensko "19"  2:2  (0:2)

Góly: 56. Recep Niyaz, 90+3. Fethi Özer - 29., 33. Bartošek
ŽK: 84. Lupčo, 90. Škriniar

SLOVENSKO "19"SR "19": Koníček - Kastelovič, Škriniar, Králik, Lacko, Klec (67. Kotula), Valjent (86. M. Tóth), Bartošek (84. Mikuš), Lupčo, Zahumenský (46. Kolorédy), Leško (67. Sabler)

TURECKO "19" (základná zostava): Gökhan Akkan – Muhammed Demirci, Batuhan Isciler, Taylan Antalyali, Recep Niyaz, Atabey Cicek, Erman Taskin, Fethi Özer, Süheil Cetin, Emre Tasdemir, Hasan Ayaroglu

HLAS PO ZÁPASE:

Milan Malatinský (tréner SR 19): "Prvý polčas mal kvalitu, hrali sme aktívne smerom dopredu a strelili dva pekné góly. V druhom polčase nás súper pritlačil, Turci disponujú technickými hráčmi. Pri prvom góle sme neobsadili hlavičkujúceho hráča, druhý sme inkasovali po tečovanej strele z priameho kopu do protipohybu brankára. Tešia ma dva strelené góly. V druhom zápase sa domáci určite pokúsia vybojovať víťazstvo, z tohto pohľadu očakávam ešte náročnejší zápas ako dnes."