Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

February 10, 2014

SR "19" pred zápasmi s Tureckom na zraze v Senci

SENEC (SFZ) - Slovenská futbalová reprezentácia do 19 rokov sa zišla na zraze v Senci, zajtra (11.2) odlieta do Turecka

 
 
 
 
Tréning slovenskej futbalovej reprezentácie do 19 rokov pred odletom do Turecka na ihrisku NTC Senec. Senec, 10. február 2014.

Slovenská futbalová reprezentácia do 19 rokov odohrá v stredu (12.2) a v piatok (14.2) v tureckej Alanyi prípravné zápasy s domácou reprezentáciou Turecka U19. Zverenci trénera Milana Malatinského sa dnes (10.2) na pravé poludnie zišli na reprezentačnom zraze v Senci.

Stretnutia s rovesníkmi z Turecka odohrajú slovenskí mládežnící v rámci reciprocity za zápas v auguste minulého roka v Myjave. V kádri trénera Malatinského nájdeme až 10 hráčov, ktorí nastúpili v tomto dueli. "Nemyslím si, že by sme mali z tohto pohľadu výhodu. Kádre oboch tímov sú výrazne pozmenené, navyše hráči prichádzajú z hrubej prípravy,“ povedal smerom k vzájomnému zápasu tréner Milan Malatinský.

V poslednom vzájomnom stretnutí sme mládežníkov z Turecka zdolali gólom Jakúbka 1:0, o čisté konto sa najväčšou mierou zaslúžil brankár Libor Koníček. "Počas celého zápasu sme boli aktívni a súpera sme nepustili do žiadnej vyloženej šance. Zaslúžene sme vyhrali a s rovnakým cieľom cestujeme aj do Turecka. Chceme cestovať domov s dvomi víťazstvami,“ povedal v Senci brankár MFK Ružomberok, Libor Koníček.

Tréner Malatinský privítal na zraze osemnásť nominovaných hráčov. V kádri nájdeme dvojicu legionárov, Martin Valjent (Ternana Calcio) - Jakub Kastelovič (Slovan Liberec), zvyšok kádra tvoria domáci hráči. V pôvodnej nominácii urobil lodivod slovenskej 19-ky jedinú zmenu, na miesto stredopoliara Martina Chriena (Dukla Banská Bystrica) povolal obrancu AS Trenčín, Mária Tótha. "Dôvodom tejto zmeny bol podobne ako v prípade Bera, štart Martina Chriena v drese dvadsaťjednotky v Portugalsku,“ komentoval novinku v kádri tréner Malatinský a dodal: "V čase uzávierky nominácie bol pre zdravotné problémy otázny štart Jakúbka. Po konzultácii s klubovým trénerom a lekárom sme sa rozhodli poskytnúť mu priestor na doliečenie. Príležitosť dostanú v Turecku ďalší hráči, ktorí si výkonmi budú môcť vypýtať miesto v reprezentačnej 20-ke, respektíve 21-ke, ako sa to podarilo Berovi a Chrienovi.“

Pre mládežníkov z Turecka predstavuje dvojzápas so Slovákmi vhodnú prípravu na kvalifikáciu Elite Rounde na ME 2014. "Turecko má kvalitné mužstvo, tešíme sa na zápasy v dobrých klimatických podmienkach,” dodal na záver na margo súpera tréner, Milan Malatinský.

Jeho zverenci absolvovali popoludní tréningovú jednotku na ihrisku NTC v Senci. Zajtra ráno sa výprava presúva na letisko vo Schwechate, odkiaľ o 10:40 odlieta do dejiska zápasov.

Zápasy SR „19“ v Turecku:

12.2. o 13:00: Turecko „19“ - Slovensko „19“
14.2. o 10:00: Turecko „19“ - Slovensko „19“