Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

October 17, 2015

SR 19: Samuel Mráz odštartoval dvomi gólmi kanonádu proti Maďarsku

SENEC (SFZ/PETER ZEMAN) - Dvojgólový Samuel Mráz: ""Mohol som pridať aj tretí, stretnutia s Maďarskom boli výbornou previerkou pred kvalifikačnými zápasmi."

 
 
 
 
Samuel Mráz (č.10) položil dvomi gólmi základy vysokého víťazstva SR "19" v odvetnom zápase s Maďarskom 5:1. Senec, 15. októbra 2015.

Slovenská devätnástka má za sebou úspešnú generálku na blížiacu sa novembrovú kvalifikáciu o postup na ME 2016. Zverenci trénera Malatinského dokázali v dvojzápase s Maďarskom zvíťaziť v oboch zápasoch. V utorok v maďarskom Lipóte 3:2, v štvrtkovej odvete v Senci vysoko 5:1. Základy domáceho víťazstva položil dvomi gólmi v úvodnej štvrťhodine Samuel Mráz. "Mohol som pridať aj tretí. Z pravej strany prišiel ideálny pas, videl som, že obranca na loptu nedosiahne, stiahol som si ju na prsia, ale v koncovke ma neposlúchla ľavačka," posťažoval si po zápase útočník FK Senica.

Pri prvom góle dôsledne sledoval hru a po tom, čo sa lopta odrazila od nôh Krča a smerovala pred bránu, ukázal aj rýchlosť a dôraz v zakončení. Vyhral bežecký súboj s maďarským obrancom a zasunul loptu do opustenej brány. Druhý gól patril do kategórie výstavných. Hlavička zapadla do pravej šibenice. "Tréneri hovoria, že treba chodiť na prvú žrď. Dobre však poznám centre Jirku a nemýlil som sa. Prišiel dlhší, no presný center. Hlavičkoval som zo záklonu, v prvom momente som si nemyslel, že sa lopta vmestí medzi žrde. Podarilo sa."

V druhej časti hry poslal za stavu 3:0 tréner Malatinský na ihrisko nových hráčov a hra v poli sa vyrovnala. "Zatiahli sme sa, Maďari dohrávali súboje niekedy až za hranicou dovoleného, znížili na 3:1 a cítili šancu. V závere sme dvomi gólmi dotiahli zápas na konečných 5:1. Škoda, mohli sme to dať na nulu. Tak či tak, myslím si, že to bola výborná previerka pred blížiacou sa kvalifikáciou, dodal na záver jeden z lídrov tímu Samuel Mráz.

Dodajme, že súpermi Slovákov v novembrovej kvalifikácii (11.-16.11.) ME 2016 budú tímy Ruska, Nórska a Severného Írska.