Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

October 8, 2016

SR19: Malatinský: "Na súboj s favoritom sme pripravení“

INOWROCLAW/BRATISLAVA (SFZ/OLIVER LÁNYI)- Slovenskú devätnástku čaká v druhom kvalifikčanom súboji domáci tím, favorizované Poľsko.

 
 
 
 
Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 19 rokov Milan Malatinský. Modranka, 25. apríla 2015

Slovenskí reprezentanti do 19 rokov vstúpili v Poľsku do kvalifikačného turnaja o postup na ME 2017 v Gruzínsku dôležitým víťazstvom 1:0 nad Severným Írskom. Teraz ich čaká v sobotu o 15:30 domáce Poľsko, považované za favorita skupiny.

Tréner Milan Malatinský nič neponechal nič náhode a svoj tím sa na tento zápas snažil pripraviť čo najlepšie. “Rozobrali sme zápas so Severným Írskom, videli sme dobré momenty i nedostatky. Verím, že na súboj s topfavoritom skupiny sme dobre pripravení. V sobotu do obeda ešte budeme analyzovať hru súpera, aby smehráčom ukázali jeho silné aj slabšie stránky.“

Poliaci svoj úvodný zápas s Macedónskom zvládli na výbornú, vyhrali presvedčivo 4:0. Toto stretnutie videl aj realizačný tím našej devätnástky. “Poliakov sme videli hrať pred kvalifikáciou a aj vtedy bolo jasné, že budú favoritom skupiny. Sú silní na lopte, aj v ofenzíve, majú rýchlych hráčov, na to sa musíme pripraviť.“

Úvodný duel so Severným Írskom nedohral obranca Christián Herc, ktorý bol vylúčený po strkanici so súperovým hráčom, preto nám treba nájsť náhradu do stredu poľa. „Ostatné zmeny závisia od zdravotného stavu hráčov, nad niektorými chlapcami stále visia otázniky. Tupta hral proti Severným Írom aj napriek tomu, že sa necítil úplne fit, chcel však nastúpiť. Dúfam, že v sobotu už na tom bude lepšie,“ neskrýval starosti Malatinský.