Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

October 14, 2014

V kvalifikačnej príprave 19-ky proti Izraelu aj duo Juventusu: Hromada a Varga

SENEC (SFZ) - V kádri trénera Malatinského aj dvojica legionárov z Juventusu Turín Jakub Hromada a Attila Varga

 
 
 
 
Jakub Hromada

Slovenská futbalová reprezentácia do 19 rokov nastúpila včera (pondelok 13.10.) k prvému z dvojice prípravných zápasov v Izraeli. Tréner Malatinský avizoval pred posledným dvojzápasom pred novembrovou kvalifikáciou ME 2015, že šancu v Izraeli dostanú všetci nominovaní hráči, dvojica legionárov z Talianska Hromada - Varga patrí k základným kameňom slovenskej 19-ky.

Na sobotňajšom tréningu absentoval kapitán tímu Jakub Hromada. Na lavičke si obkladal zranenú nohu ľadom. "Nemalo by to byť nič vážne, na poslednom tréningu pri hre jeden na jedného ma tvrdšie atakoval spoluhráč, zasiahol ma bolestivo do kolena," komentoval zranenie Hromada. V mládežníckom výbere Juventusu získava zaujímavú skúsenosť v podobe štartov v mládežníckej Lige majstrov. "V Youth Champions League sme odohrali doteraz dva zápasy, je to pre nás veľká skúsenosť. Hráme s rovnakými súpermi ako Juventus Turín v Lige majstrov, zápasy sa hrajú dopoludnia, večer máme možnosť sledovať zápasy Á-čka. Je to obrovský zážitok, naposledy sme navštívili zápas Atletico Madrid - Juventus Turín na štadióne Vicente Calderóna," povedal Jakub Hromada.

 

Prehrať video

 

 Jeho klubový spoluhráč Attila Varga nastúpil v Madride na poslednú desať minútovku. "Pre všetkých je to nová a veľká skúsenosť. Hráme proti oveľa kvalitnejším tímom ako v domácej súťaži. Hrá sa rýchlejšie a celkovo je súťaž na veľmi vysokej úrovni," pochvaľoval si mládežnícku Ligu majstrov 18-ročný rodák z Trebišova. A akými zbraňami by mohli Slováci uspieť v dueloch s Izraelom? "Mali by sme vychádzať z dobrej defenzívy do rýchlych protiútokov. Dnes vie na medzinárodnej úrovni hrať futbal každý tím, pokúsime sa uspieť", zamyslel sa Attila Varga. 

 

Prehrať video

 

Jakub Hromada verí, že v Izraeli chýbajúci Haraslín, ktorý bol uvoľnený z reprezentačného zrazu pre prípravu v klube, bude súčasťou mužstva v kvalifikačných dueloch proti Slovinsku, Azerbajdžanu a Maďarsku. "V kvalifikácii sa určite pripojí k mužstvu a pomôže nám splniť, cieľ, ktorým je postup,“ povedal ešte pred odletom do Izraela kapitán 19-ky.

Zverenci trénera Malatinského vo včerajšom dueli zdolali Izrael 2:0, zajtra (streda 15.10.) odohrajú o 10:00 SELČ odvetný zápas.