Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

August 14, 2014

VIDEO: Reprezentanti do 19 rokov potvrdili kvalitu a v odvete zdolali Srbsko 3:0

SENEC (SFZ) - V odvete nedovolili zverenci trénera Malatinského súperovi ani jeden gól a z dvojzápasu si odnášajú skóre 6:1

 
 
 
 
Priateľský zápas reprezentácií do 19 rokov Slovensko - Srbsko 3:0 (2:0). Na snímke radosť kapitána Jakuba Hromadu a spoluhráčov z úvodného gólu v zápase. Senec, 14. august 2014.

Slováci vstúpili do odvetného zápasu lepšie a už po prvom polčase viedli nad Srbskom 2:0. Pričinil sa o to kapitán Jakub Hromada, ktorý z pokutového kopu v 10. minúte otváral skóre. V 32. minúte zvyšoval Tomáš Vestenický a doplnil ich v druhom polčase Róbert Polievka.

Pre zverencov trénera Milana Malatinského bol tento dvojzápas prípravou na novembrovú kvalifikáciu ME do 19 rokov, ktorú odohrajú v Maďarsku. Predtým ich však ešte čakajú dva priateľské zápasy v Poprade proti Gruzínsku (3.9.2014) a Taliansku (5.9.2014) a dva priateľské zápasy v Izraeli.

Slovensko "19" - Srbsko "19" 3:0 (2:0)

Góly: 10. Hromada (11m), 32. Vestenický, 58. Polievka
ŽK: 49. Matejka, 13. Čmelík - 55. Lukić, 76. Brajović
R: Šuniar - Vass, Smolíková (všetci Slovensko)

SLOVENSKO: Rodák - Gilian, Vavro, Hromada, Kupec, Lesniak, Káčer (46. Ujlaky), Špalek (77. Grič), Polievka (59. Galo), Matejka (63. Čmelík), Vestenický

SRBSKO: Grbović - Iličić (73. Brajović), Stojanović, Radonjić (85. Zukanović), Grujić, Belić (25. Šaponjić), Lukić, Bogosavac, Čudić (46. Denić), Živković, Zlatković

Prehrať video

HLASY PO ZÁPASE

Prehrať video

Milan Malatinský (tréner): "Sme šťastní, že sme odohrali dvojzápas proti kvalitnému súperovi s dvomi víťazstvami. Odchádzať z dvojzápasu so skóre 6:1 je veľmi slušná vizitka. Oba zápasy mali veľmi dobrú úroveň a oba tímy chceli vyhrať."

Prehrať video

Tomáš Vestenický (autor 2. gólu): "Dnes sa mi hralo dobre. Bojovali sme ako jedno mužstvo v oboch zápasoch. V prvom, žiaľ, sa mi nepodarilo streliť gól, vynechal som penaltu, z čoho som bol sklamaný. Do tohto zápasu som išiel s tým, aby som hocijakým spôsobom pomohol mužstvu a som rád, že sa mi podarilo streliť gól."

Prehrať video

Patrik Gilian (debut v reprezentácii): "Chalani ma v kolektíve zobrali veľmi dobre. Tempo zápasu bolo veľmi vysoké, bol to ťažký zápas. Srbi boli nepríjemní. Hralo sa mi veľmi dobre a ja som celkom spokojný."