Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

April 27, 2016

20-ka zdolala Česko 2:0

KROMĚŘÍŽ (SFZ) - Slovenská 20-ka zdolala v prípravnom stretnutí po góloch Lesniaka a Polievku Česko 2:0.

 
 
 
 
Reprezentácia Slovenska do 20 rokov pred prípravným zápasom s Českom "20". Kroměříž, 27. apríla 2016.

Česko "20" - Slovensko "20"   0:2 (0:2)

Góly: 9. Lesniak, 32. Polievka
ŽK: Vaněk, Hykel (ČR)
R: Julínek - Caletka, Pochylý (ČR), 455 divákov

ČESKO "20": Spurný - Toml, Buchvaldek (79. J. Moravec), Kulhánek, Puchel (58. Zorvan), Rybička, Šural, Spurný, Kratochvíl (72. Šašinka), Sadílek, Veněk (58. Hykel), Machuča (58. Řezáč)

SLOVENSKO "20": Rodák (46. Jakubech) - Vavro, Hancko, Kružliak, Lesniak, Klec (46. Sabler), Hromada (58. L. Mihálik), Špalek (68. Gregáň), Koscelník (46. Káčer), Polievka (79. Kupec), Chvátal

Mužstvo trénera Hapala sa ujalo vedenia v 9. min zásluhou Filipa Lesniaka. Súper nám ponúkol loptu po chybe v strede poľa, Špalek ju potiahol po pravej strane a jeho center sklepol na kopačku strelca gólu Polievka - 1:0. Zvýšiť mohol o tri minúty neskôr Hromada, no kolmú prihrávku Kleca poslal iba nad bránu súpera. Druhý gól pridal náš tím v 27. min, keď po kombinačnej akcii Kleca a Polievku, si druhý menovaný nabehol na prihávku z ľavej strany ihriska a pohodlne obstrelil vybiehajúceho brankára Spurného - 2:0.

V druhej časti hry sme mohli zvýšiť vedenie v 50. min na trojgólový rozdiel, no Špalek v čistej šanci prestrelil a na druhej strane nedokázal využiť šancu na zníženie domáci Kratochvíl. Špalek sa ocitol v zaujímavej príležitosti na skórovani aj v 68. min, no jeho strela po prihrávke Mihalíka z ľavej strany pohladila iba bočnú sieť. V 82. sa ocitol vo vyloženej gólovej príležitosti stredajúci Zorvan, ale parádnym zákrokom sa blysol brankár Jakubech a tak Slováci vybojovali cenné víťazstvo 2:0.

HLAS PO ZÁPASE:

Pavel Hapal (tréner SR "20"): "Hrali sme dobre, dali sme dva góly a vypracovali sme si ďalšie gólové šance. Možno sme mohli pridať ešte nejaký ten gól navyše, ale s hrou a výsledkom som spokojný."