Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

August 27, 2014

Dvadsiatka s čistým víťazným štítom, o výhre proti SAE rozhodol Jakúbek

SENEC (SFZ) - Autor rozhodujúceho gólu Matej Jakúbek: "Po prieniku do šestnástky som mal ľahkú úlohu obstreliť brankára. Som rád, že to tam padlo"

 
 
 
 
Autor rozhodujúceho gólu SR "20" Matej Jakúbek (č.13) v súboji s hráčom SAE "20" Badrom Bilalom v priateľskom zápase Slovensko U20 - Spojené arabské emiráty U20. Senec, 26. augusta 2014.

Slovenská dvadsiatka zdolala vo včerajšom stretnutí rovesníkov zo Spojených arabských emirátov 1:0, zverenci trénera Galáda tak nadviazali na víťazstvá proti Estónsku U23 (2:0 v máji v rámci Challenge Tophy) a proti SAE U23 (2:1 v auguste minulého roka v prípravnom stretnutí). 

V bránke dostal príležitosť Matúš Kira. V pôvodnej nominácii nefiguroval, môžeme teda hovoriť o malom prekvapení. Gólman MFK Zemplín Michalovce udržal čisté konto a to je vždy dobrá vizitka pre brankára a defenzívnu líniu. Pravdou je, že zákrok v polovici prvého polčasu, kedy nedôraznú malú domov riešil faulom ďaleko za hranicou pokutového územia bol na hrane a nie raz sme videli v podobných situáciách červenú kartu v rukách rozhodcov. Situácie, ktoré mal vyriešiť však zvládol a nemalou mierou mu k nule pomohla aj štvorčlenná línia obrancov. 

Kapitán Mazáň, Mário Tóth, Škriniar a Jakúbek v podstate nepustili súpera do vyloženej šance, s výnimkou spomínanej akcie kedy Kira zatiahol ručnú brzdu. Aktívny Jakúbek podporoval po pravej strane ofenzívne akcie našich hráčov a situácia zo 7. minúty, kedy si na hranici šestnástky narazil loptu so žilinským Mihalíkom sa ukázala ako rozhodujúca. "Chceli sme ísť do presingu vo väčšom počte a prinútiť súpera k chybe. Lopta išla medzi dvoch obrancov, vyšprintoval som zozadu, využil dobré postavenie Jara Mihalíka na narážačku a po prieniku do šestnástky som mal ľahkú úlohu obstreliť brankára. Som rád, že to tam padlo," opisoval situáciu autor víťazného gólu stretnutia Matej Jakúbek. "Brankár zostal stáť, položil sa, vedel som, čo urobím s loptou. Mieril som na opačnú stranu. Možno sa tá strela dala chytať, ale napokon skončila v sieti."

 

Prehrať video

 

Aj v ďalšom priebehu stretnutia mali zápas naši hráči pod kontrolou, ale územnú prevahu nedokázali pretaviť do vyššieho počtu finálnych prihrávok a z dobrých šancí nemierili presne. Po góle volal najmä pokus striedajúceho Kosorína, no ideálny pas za obranu súpera v dobrej pozícii po vniknutí do šestnástky poslal trestuhodne nad bránu súpera a medzi žrde sa nezmestil ani pokus Šmehýla po peknom individuálnom uvoľnení z hranice šestnástky. "Súper sa snažil kombinovať a hoci mal možno v druhom polčase prevahu v strede poľa, nepustili sme ich do žiadnej vyloženej šance. My sme si vypracovali ďalšie príležitosti na zvýšenie skóre, myslím, že sme zaslúžene vyhrali," povedal po stretnutí 19-ročný obranca a defenzívny stredopoliar Matej Jakúbek

Hoci sa hral priateľský zápas, na ihrisku sa niekedy zbytočne iskrilo. Rozhodca Pavlík rozdal sedem žltých kariet, z toho tri hráčom nášho tímu. "Hráči z týchto krajín majú inú mentalitu, vynikajú bojovnosťou a ako sme videli, vedia ísť na ihrisku tvrdo do súbojov," doplnil na záver hráč bratislavského Slovana Matej Jakúbek, v súčasnosti hosťujúci v DAC Dunajská Streda.

Ciele trénera Galáda naplnili jeho zverenci do bodky. Diváci na štadióne NTC v Senci videli tretie víťazstvo dvadsiatky a výkony hráčov, ktoré sú prísľubom pre perspektívne budovanie tímu do 21 rokov. "Hráme na víťazstvá, je to tretí zápas dvadsiatky a som rád, že ho chlapci zvládli a vyhrali 1:0", dodal na záver tréner Ivan Galád. Verme, že v podobnom duchu bude môcť zhodnotiť o týždeň (štvrtok 4. augusta) aj kvalifikačný duel ME 2015 tímu Slovenska do 21 rokov so Škótskom.