Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

August 26, 2014

VIDEO: Dvadsiatka dnes v Senci proti Spojeným arabským emirátom

SENEC (SFZ) - Tréner Ivan Galád pred zápasom so SAE: "Tento zápas ponúka priestor pre ďalších hráčov, ktorí budú môcť tvoriť základ tímu U21 pre nasledujúcu kvalifikáciu"

 
 
 
 
Slovenská futbalová reprezentácia do 20 rokov na tréningu pred zápasom so Spojenými arabskými emirátmi na ihrisku NTC v Senci. Senec, 25. august 2014.

Slovenská dvadsiatka absolvovala včera dva tréningy a už dnes podvečer nastúpi proti súperovi zo Spojených arabských emirátov. V nominácii trénera Galáda nájdeme niekoľko nových mien. Nominačnú pozvánku dostal tiež stredopoliar myjavského Spartaka Denis Duga. Po pôsobení v dorasteneckom tíme Slavie Praha sa vrátil pred sezónou na Slovensko a stal sa pevnou súčasťou A-mužstva Myjavy. Nastúpil doteraz v každom ligovom stretnutí a v zápase Slovnaft Cupu zaznamenal jeden gól. "Počas pôsobenia v Slavii som sa zoznámil s českým futbalom, dokonca som nosil kapitánsku pásku. Nadobudol som vo väčšom meste aj mimofutbalové skúsenosti. Po príchode do Myjavy som nečakal, že si tak rýchlo vybojujem miesto v kádri, vždy sa snažím naplniť trénerove pokyny, makať naplno a verím, že aj naďalej budem pravidelne nastupovať v zápasoch," povedal po včerajšom tréningu 19-ročný Denis Duga.

V poslednom stretnutí počas víkendu jeho mužstvo hostilo na kopaniciach majstrovský Slovan Bratislava. Duga prišiel na trávnik po hodine hry za stavu 1:1, po stretnutí zažil po víťazstve 2:1 ovácie zaplnených tribún. "Keď začal v 90. minúte tlieskať celý štadión a skandovať "Spartak Myjava, bol to neskutočný pocit, nabehli mi až zimomriavky. Navyše sme hrali proti Slovanu, to teší dvakrát," okomentoval víkendové víťazstvo Denis Duga.

 

Prehrať video

 

Výkony na klubovej úrovni neušli ani pozornosti trénera Galáda a Denis Duga si môže dnes proti SAE pripísať debut v reprezentačnej kategórii do 20 rokov. "Mám za sebou zápasy v reprezentačnej pätnástke a šestnástke, pravda, potom som sa z mládežníckych výberov vytratil. Zažívam teda taký nazvime to "comeback", snažím sa na sebe pracovať a veľmi ma teší, že som tu," povedal na margo nominácie Denis Duga a smerom k dnešnému stretnutiu dodal: "Futbalovo sa cítim v pohode, či sa objavím na ihrisku je samozrejme vecou trénera. Snažím sa odvádzať stopercent na každom tréningu a ak sa dostanem na ihrisko, budem sa snažiť čo najviac pomôcť tímu, najlepšie gólom."

So súperom z Arabského poloostrova sa stretla slovenská dvadsiatka pred rokom v prípravnom stretutí v Istanbule. S výberom SAE do 23 rokov zvíťazilo naše mužstvo 2:0 po dvoch góloch Ondreja Dudu v samom závere stretnutia. V jedinom tohtoročnom zápase si chlapci pripísali víťazstvo 2:0 v Estónsku. "Posledné tri zápasy súpera máme zanalyzované, chlapci sa s nimi zoznámili. Chceli by sme nadviazať na naše dobré výkony a pokúsime sa odohrať zápas, po ktorom budeme všetci spokojní," povedal včera po tréningu tréner Ivan Galád.

 

Prehrať video

 

Ešte pred včerajším zverejnením nominácie na záverečné kvalifikačné stretnutia dvadsaťjednotky avizoval tréner Ivan Galád cieľ využiť dnešný zápas proti SAE ako prípravu pre budovanie kádra pre nasledujúcu kategóriu. Z hráčov, ktorými disponuje jeho káder na dnešný duel v Senci sa v popoludňajšej nominácii na stretnutia so Škótskom a Holandskom objavil obranca FK Senica Róbert Mazáň a dvojica hráčov MŠK Žilina Milan Škriniar a Jaroslav Mihalík. "Už dnes vieme, že niektorí z hráčov z ročníka 1994 sa stali dôležitou súčasťou tímu do 21 rokov, konkrétne Ondrej Duda, Braňo Niňaj alebo Róbert Mazáň, ktorý je tu s nami. Zároveň je zápas so Spojenými arabskými emirátmi priestor pre ďalších hráčov, ktorí budú môcť tvoriť základ tímu pre nasledujúcu kvalifikáciu," dodal na záver tréner Ivan Galád.