Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

May 26, 2014

VIDEO: Dvadsiatka odcestovala do Estónska

POPRAD (SFZ) - Po víťazstve dvadsaťjednotky s Anglickom U23 odcestoval výber SR "20" včera (25.5) popoludní do Estónska, dejiska zápasu Challenge Trophy

 
 
 
 
Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov, Ivan Galád povedie slovenskú dvadsiatku v zápase Challenge Trophy v Estónsku. Snímka z 13. septembra 2013 v Senci.

Po remíze 4:4 v prvom zápase Challenge Trophy 2014 v Turecku získali zverenci trénera Galáda v druhom stretnutí cenný skalp výberu z Britských ostrovov. Na štadióne NTC v Poprade zdolala dvadsaťjednotka výber Anglicka U23 1:0. "Prvý polčas sme potrebovali na to, aby sme sa nadýchli, v druhom sme hrali dobre. Dali sme nádherný gól, zaslúžili sme si víťazstvo a čo je z môjho pohľadu najdôležitejšie - z tohto zápasu si odnášame veľmi cenné skúsenosti," žiaril spokojnosťou po zápase tréner Ivan Galád.

 

Prehrať video

 

Fyzicky zdatný súper našich hráčov nešetril a na mokrom teréne sa často iskrilo. Tvrdé strety s urastenými hráčmi súpera stáli "galádovcov" veľa síl. "Angličania išli tvrdo do súbojov, my sme sa im chceli v dôraze vyrovnať, čo sa chlapcom aj podarilo," komentoval dianie na ihrisku v mix-zóne tréner Galád a smerom ku gólu dodal: "Myslím, že to bola pekná, viacčlánková kombinácia zakončená peknou strelou. Nie je dôležité, kto dá gól. Mužstvo sa teraz teší, zožalo potlesk tribún, a to je zmysel našej práce. Páčila sa mi tiež hra brankárov a obrany. Nie je jednoduché brániť takých hráčov akými disponoval súper, zaujímavé súboje by ocenili diváci aj v iných súťažiach. Naši hráči ani raz neuhli v tvrdých súbojoch, a preto vyhrali."

Oslavy cenného víťazstva netrvali dlho. Už o necelých dvadsaťštyri hodín odcestoval výber slovenskej dvadsiatky do Estónska, kde sa stretne s domácou dvadsaťjednotkou. Po dueloch v Turecku a proti Anglicku tak nastúpime v Challenge Trophy opäť s mladším výberom. Zo sobotňajšieho duelu s Anglickom bude trénerovi k dispozícii iba šestica hráčov. "Dohodli sme sa tak s vedením SFZ, dáme šancu mladším hráčom, aby sa pokúsili bodovať v Estónsku a vybojovať postup zo skupiny," dodal na záver tréner Ivan Galád.

Zápas v estónskom Rakvere je na programe v utorok (27.5) o 18:00 SEČ.