Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

June 11, 2015

21-ka dnes proti Poľsku, trénerovi Hapalovi k dispozícii aj Albert Rusnák

POPRAD (PETER ZEMAN/SFZ) - Albert Rusnák: "Absolvoval som s chlapcami tréningy, je tu nová partia, pomáha nám aj sebavedomie z predchádzajúcich troch zápasov, v ktorých sme ani raz neprehrali"

 
 
 
 
Albert Rusnák na zraze reprezentačného tímu SR do 21 rokov pred prípravným zápasom v Poľsku. Poprad, 9. jún 2015.

V závere minulej kvalifikácie pomohol slovenskej dvadsaťjednotke vybojovať barážovú priečku a po hosťovaní v FC Cambuur prestúpil Albert Rusnák do FC Groningen. "Mám za sebou prvú sezónu v seniorskom futbale. Myslím, že môžem hovoriť o úspešnom období. Pôsobil som v dvoch holandských kluboch, najskôr v Cambuure, v Groningene som podpísal zmluvu na tri a pol roka, vyhrali sme holandský pohár. Prvá sezóna priniesla prvú trofej, aj preto musím byť spokojný," povedal počas zrazu v Poprade stredopoliar slovenskej 21-ky.

 

Prehrať video

 

Albert Rusnák patrí medzi sedmičku hráčov aktuálneho kádra pre zápas s Poľskom so skúsenosťami z minuloročnej kvalifikácie. V novom tíme by mal prevziať úlohu jedného z ťahúňov mužstva. "V mužstve máme veľa talentovaných chlapcov z ročníkov 95 a 96. Pravidelne nastupujú v zahraničí alebo v domácej Fortuna lige. Ak odvedieme na ihrisku všetci to, čo odvádzame v kluboch, vytvoríme dobré mužstvo aj v reprezentácii."

Rusnák bol nominovaný na zápasy proti Nórsku a Ukrajine, zdá sa, že do hry zasiahne premiérovo v novom mužstve trénera Hapala až v Poľsku. "Prvé zrazy som vynechal pre drobné zranenia. Teraz je situácia iná. Absolvoval som s chlapcami tréningy, je tu nová partia, pomáha nám aj sebavedomie z predchádzajúcich troch zápasov, v ktorých sme ani raz neprehrali. Aj to prispieva k super nálade a pohode. Niektorí sme mali dlhšie prestávky, našou úlohou bolo pripraviť sa čo najlepšie na duel s Poľskom. Verím, že to bude dobrý zápas, pokúsime sa ísť za víťazstvom," komentoval náladu v mužstve pred dnešným duelom Albert Rusnák.

Náš dnešný súper zdolal v príprave Nemecko. Zaujímalo nás, či tento výsledok rezonoval v debatách hráčov počas tréningov. "Ani nie. Nevieme, či Nemecko nastúpilo v najlepšej zostave. Nakoniec, každý zápas je iný. Tým by som sa nezaoberal, my máme svoju kvalitu a verím, že v priamom súboji budeme úspešní," dodal na záver 20-ročný odchovanec košického futbalu Albert Rusnák.

Slovenská dvadsaťjednotka nastúpi v dnešnom prípravnom zápase proti Poľsku o 17:00 v meste Nowy Sacz.

Vizitka Alberta Rusnáka:

Dátum narodenia:

07.07.1994

Klub:

FC Groningen/Hol.

Post:

stredopoliar

Číslo dresu:

11

Debut v SR "21"

14.08.2013 SVK - Taliansko 1:4 

Počet zápasov SR "21"

2