Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

September 2, 2016

21-ka dnes s Nemeckom, Niňaj cíti v kvalifikácii šancu na priamy postup na ME

BRATISLAVA (SFZ/PETER ZEMAN) - Obranca Branislav Niňaj nastúpil pod vedením trénera Hapala v siedmich stretnutiach s bilanciou šesť výhier a jedna remíza. Ak dostane šancu v dnešnom dueli s Nemeckom, pripíše si na svoje konto jubilejný 20. reprezentačný štart.

 
 
 
 
Branislav Niňaj 

Na snímke v súboji s Emrem Tasdemirom v kvalifikačnom zápase o postup na ME 2017 U21 Slovensko - Turecko. Myjava, 29. marec 2016.

"Po zranení som absolvoval kompletnú letnú prípravu a som pripravený na súťažnú sezónu. V porovnaní belgickej ligy s najvyššou domácou súťažou na Slovensku vidím najväčší rozdiel v rýchlosti práce s loptou. Ligová súťaž sa hrá na moderných štadiónoch a zápasy sa tešia peknej diváckej kulise. V Lokerene som maximálne spokojný," povedal o prvom zahraničnom angažmáne bývalý obranca petržalskej akadémie a bratislavského Slovana.

Braňo Niňaj debutoval v slovenskej 21-ke v ére trénera Galáda a bol pri tom, keď Slováci pocítili krivdu v barážovom dueli v Taliansku, kde siahali na postup na záverečný turnaj ME 2015. "Teraz sme k postupu ešte bližšie. V predchádzajúcom cykle sme bojovali o postup v baráži proti ťažkým súperom z Holandska a Talianska, teraz sú pred nami ešte dva zápasy proti ľahším súperom, ktoré ak zvládneme, môžeme sa tešiť z priameho postupu na šampionát. Všetci však vieme, že nás čakajú dôležité a zároveň ťažké zápasy,“ povedal na margo jesennej časti kvalifikácie, v ktorej Slováci trónia na prvej priečke so štyrmi víťazstvami z piatich zápasov. "Každý zápas bol náročný, ale ten kľúčový sme odohrali v Myjave proti Holandsku. Otočili sme z 0:2 na 4:2 a to bol obrat, z ktorého sme čerpali energiu aj v ďalších, pre nás úspešných zápasoch.“

22-ročný obranca ťahá pod vedením trénera Hapala úspešnú šnúru zápasov bez prehry. Po triumfe nad Nórskom (4:1), odohral 90-minútové porcie vo víťazných stretnutiach postupne proti Česku (2:0), Cypru (2:0), v Holandsku (3:1), doma s Holandskom a Tureckom (4:2 a 5:0) a sériu šiestich víťazstiev preťala až júnová remíza 1:1 s Ukrajinou v rámci Challenge Trophy v Poprade. Ak dostane dôveru trénera Hapala v dnešom dueli v Kasseli proti Nemecku, pripíše si na svoje konto jubilejný 20. štart v drese SR 21.

Tím trénera čakajú na jeseň tri zápasy. Už v pondelok 5.9. sa predstavia na Cypre, 7. októbra privítajú v Myjave Bielorusko a s kvalifikáciou sa rozlúčia v 11. októbra duelom v Turecku. Generálkou na kvalifikačný vrchol bude dnešný duel v Kasseli s výberom Nemecka. V kádri pre dnešný zápas a na stretnutie na Cypre nie je pre zranenie kanonier Zreľák. "Jeho góly nám v predošlých zápasoch výrazne pomohli, jeho absencia nás mrzí, ale je na nás ostatných, aby sme ofenzíve vypomohli a dokázali ho strelecky nahradiť,“ dodal na záver pred duelom s Nemeckom Branislav Niňaj.

Zápas s Nemeckom "21" odohrá náš tím na Auestadion-e v Kasseli, výkop je naplánovaný o 18:15 SEČ.

Vizitka Branislava Niňaja:

Dátum narodenia:

17. mája 1994 

Miesto narodenia:

Bratislava

Klub:

K.S.C. Lokeren

Post:

obranca

Číslo dresu:

14

Reprezentačný debut SR A:

19.11.2013 Gibraltár - Slovensko 

Reprezentačný debut SR 21:

21.03.2013 Rakúsko - Slovensko

Počet zápasov SR 21:

19