Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

September 8, 2014

21-ka dnes v Tilburgu v rozhodujúcom stretnutí proti Holandsku

TILBURG (SFZ) – Zverenci trénera Galáda dnes o 18:30 nastúpia k rozhodujúcemu zápasu o postup do baráže ME 2015

 
 
 
 
Slovenská reprezentácia do 21 rokov na tréningu pred kvalifikačným zápasom ME 2015 U21 Holandsko - Slovensko na Koning Willem II. stadium. Tilburg, 7. september 2014.

V krátkom čase odohrá slovenská dvadsaťjednotka ďalší zápas s prívlastkom – o všetko. Po nečakanej domácej prehre Holandska s Gruzínskom ani zverenci trénera Galáda nedokázali doma proti Škótsku bodovať naplno. Remíza 1:1 nenaplnila očakávania, ale postupové karty držia Galádovci stále vo svojich rukách. Ak dnes vyhrajú – postúpia dokonca z prvej priečky. "Tréneri nás dobre pripravili na tento duel, ideme sa pobiť o víťazstvo. Nastúpime s cieľom vyhrať, ak chceme pomýšlať na postup, nič iné ani neprichádza do úvahy,“ povedal včera po trémingu kapitán tímu Richard Lásik. "Ak vyhráme, budeme všetci veľmi šťastní, ak prehráme, bohužiaľ... ale my chceme vyhrať“, povedal odhodlane Richard Lásik.

 

Prehrať video

 

So spoluhráčmi si zatrénoval na takmer štrnásťtisícovom Koning Willem II Stadium, domovskom stánku klubu holandskej Eredivisie. Štadión, ktorý zažil v sezóne 1999/2000 skupinovú fázu Ligy majstrov (Tilburg tu odohral zápasy so Spartou Praha, Spartakom Moskva a Girondins Bordeaux) a je pravidelným hostiteľom zápasov holandskej reprezentačnej dvadsaťjednotky sa páčil aj našim hráčom. "Stánok je na inej úrovni na akú sme zvyknutí doma na Slovensku, tréning bol dobrý, intenzívny, pripravili sme sa na zápas dobre. Ako sme videli z iných zápasov, na zápasy dvadsaťjendotky chodia ľudia v Holandsku v hojnom počte, kulisa bude určite dobrá,“ dodal kapitán tímu Richard Lásik.

V dobrej forme prišiel na zraz Albert Rusnák. Hráč anglického Manchesteru City hosťuje v súčasnosti v holandskom klube SC Cambuur Leeuwarden. "Na štadióne v Tilburgu som ešte nehral, ak sa nemýlim, zavítame sem v rámci ligy asi o štyri kolá neskôr. Musíme sa v stretnutí s "Oranjes" sústrediť iba na seba, na našu hru, verím, že zápas zvládneme,“ vyjadril odhodlanie dvadsaťročný rodák z Prešova.

 

Prehrať video

 

Počas hosťovania v Holandsku nastúpil v niektorých dueloch proti hráčom, s ktorými bude zvádzať súboje aj v dnešnom dueli, Lucas Bijker je dokonca jeho spouhráčom v SC Cambuur. O súperovi by mohol vedieť z tohto pohľadu azda najviac. "Všetky kluby v Holandsku sú povestné rovnakým herným štýlom, všetky preferujú systém 4-3-3. Vďaka informáciám od trénerov vieme o súperovi všetko, čo potrebujeme. Je to náš posledný zápas, posledná šanca, hráme o prvé miesto,“ dodal na záver Albert Rusnák.

Stretnutie Holandsko U21 - Slovensko U21 má stanovený výkop na 18:30 SEČ.