Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

October 10, 2015

21-ka pricestovala do Holandska

NIJMEGEN (SFZ/JÁN GERZANIČ) – Slovenská reprezentácia do 21 rokov pricestovala v sobotu v obedňajších hodinách do dejiska svojho tretieho kvalifikačného zápasu o postup na ME 2016.

 
 
 
 
Tréning slovenskej 21-ky pred kvalifikačným zápasom o postup na ME 2017 do 21 rokov v Holandsku. Nijmegen, 10. októbra 2015.

Po štvrtkovom víťaznom dueli proti Cypru (2:0) absolvovali zverenci trénera Pavla Hapala v piatok dopoludnia tréning na Myjave a po obede sa výprava presunula do Bratislavy. V sobotu ráno nabralo mužstvo smer Viedeň, odkial sa letecky presunulo do Düsseldorfu a následne autobusom do hotela na okraji Nijmegenu, dejiska dnešného duelu s mladými „oranjes.“

Po poludňajšom tréningu bol čas na meeting, na ktorom tréneri predstavili mužstvo súpera. "Bolo to potrebné, lebo doteraz sme hovorili o Cypre. V nedeľu dopoludnia ešte povieme chlapcom, na akú taktiku vsadíme v zápase," povedal Hapal.

Hrá sa v netradičnom čase, v nedeľu už o 14:30. "Máme kratší čas na regeneráciu, tomu sme prispôsobili celý program, od štvrtkového zápasu s Cyprom," vyjadril sa tréner.

V predchádzajúcich dvoch zápasoch, v Bielorusku a doma s Cyprom, bolo naše mužstvo pasované do role favorita, teraz sú papierovými favoritmi domáci. "Holandsko má kvalitné mužstvo, je na čele tabuľky bez straty bodov, čo môže byť z druhej starny pre nás aj výhoda, pozcíia favorita je nevďačná. Verím, že sa na zápas dobre pripravíme a domácich prekvapíme našou aktivitou, áno, naozaj verím vo víťazstvo,"dodal na záver Pavel Hapal.