Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

October 5, 2014

21-ka sa schádza v Senci na zraze pred barážovými duelmi s Talianskom

SENEC (SFZ) - Zverenci trénera Galáda sa stretli na zraze v Senci pred rozhodujúcimi barážovými súbojmi s Talianskom o postup na ME 2015

 
 
 
 
Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov na zraze pred barážovými duelmi s Talianskom o postup na ME 2015 do 21 rokov. Senec, 5. októbra 2015.

Víťazstvom v poslednom kvalifikačnom zápase na pôde favorita v Holandsku si zverenci trénera Galáda vybojovali účasť v baráži ME 2015 do 21 rokov. Po mesiaci sa tak opäť stretávajú v Senci na reprezentačnom zraze pred rozhodujúcimi duelmi s tímom Talianska. Z 24-členného kádra pricestovalo doteraz do Senca sedemnásť futbalistov, zvyšných sedem si plní klubové povinnosti v nedelňajších zápasoch slovenskej, českej a poľskej ligy, ich príchod sa očakáva zajtra (pondelok 5.10.), resp. v nočných hodinách. Na poslednú chvíľu stihol úvodné slovo trénera Ivana Galáda a viceprezidenta SFZ pre štátnu reprezentáciu Karola Belaníka legionár Dionatan Teixeira, v priebehu obeda sa objavili na recepcii hotela aj Albert Rusnák a novic v tíme Martin Valjent.

Dobrou správou je tiež príchod Ivana Schranza a Karola Mészárosa, ktorí avizovali drobné zdravotné problémy, do piatkového zápasu by však mali byť obaja k dispozícii trénerovi Galádovi. Prvý vynechal včerajší ligový zápas Trnavy proti Dunajskej Strede, Mészáros s určitosťou nezasiahne do hry v dnešnom dohrávanom šlágri najvyššej domácej súťaže medzi Trenčínom a Slovanom.

"Keď kráčate za vysokými cieľmi, nesmiete spadnúť do priepasti," povedal na úvod tréner Ivan Galád pred zástupcami médií a mottom barážového zrazu sa prihovoril neskôr aj svojim zverencom. "Musíme byť opatrní a to aj vo vyjadreniach. O veľkých víťazstvách a veciach netreba hovoriť dopredu, treba sa o ne pokúšať. Taliani patria do európskej špičky, sú to päťnásobní európski šampióni, v kádri nájdeme troch hráčov so skúsenosťami z minuloročného finále ME. Talaini sú veľkým favoritom, ale aj my máme svoje sny," povedal tréner Galád.

Prvý z dvojice zápasov je na programe v piatok (10.10.) v Zlatých Moravciach, odvetný duel odohrá náš tím o štyri dni neskôr (14.10.) v Reggio Emilia. Novinárov zaujímalo, či považuje tréner Galád za výhodu skutočnosť, že začíname v domácom prostredí. "Nie je to dôležité. Čaká nás 180 minút, verím, že sa po nich budeme usmievať."

Galádova družina odohrala všetky domáce zápasy prebiehajúcej kvalifikácie v domácom prostredí, dejiskom barážového zápasu bude futbalový stánok v Zlatých Moravciach. "Myslím, že chlapci si zaslúžia, aby sa na nich prišli diváci a rodinní príslušníci pozrieť . Za štyri roky si vybudovali u slovenskej futbalovej verejnosti rešpekt a verím, že budú výkonmi v podobnom duchu aj pokračovať," dodal na záver tréner Ivan Galád.

Dvadsaťjednotka absolvuje dnes o 17:00 na štadióne v Senci prvú tréningovú jednotku (regeneračný tréning), zajtra dopoludnia je na programe rozbor zápasov so Škótskom a Holandskom a od 17:00 bude trénovať na ihrisku NTC v Senci už kompletný káder trénera Galáda.