Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

August 31, 2014

21-ka sa schádza v Senci, Teixeira uviazol vo Frankfurte

SENEC (SFZ) - Zverenci trénera Galáda sa stretli na zraze v Senci pred rozhodujúcimi súbojmi o postup do baráže ME 2015 proti Škótsku a Holandsku

 
 
 
 
Časť kádra SR 21 počas úvodného dňa zrazu slovenskej dvadsaťjednotky pred rozhodujúcimi zápasmi kvalifikácie ME 2015. Senec, 31. august 2014.

Po deväťmesačnej prestávke, naposledy odohrala reprezentačná dvadsaťjednotka kvalifikačný duel v gruzínskom meste Gori v novembri minulého roka, čaká na zverencov trénera Galáda vyvrcholenie kvalifikácie o postup do baráže na európsky šampionát 2015 v Českej republike. Domáci duel proti Škótsku (4.9.) na štadióne v Senci a následná odveta o štyri dni neskôr proti Holandsku v Tilburgu dajú odpoveď na otázku, či súčasná mládežnícka garnitúra napodobní úspech tímu U21 spred dvoch rokov a vybojuje postup do baráže. 

V nedeľné poludnie dorazilo do Senca zatiaľ iba torzo kádra trénera Galáda. Niektorí domáci futbalisti si plnia klubové povinnosti, legionári zatiaľ po včerajších stretnutiach nestihli doraziť v plnom zložení. "Nikto doteraz neavizoval, že by nechcel alebo nemohol prísť. Verím, že všetci docestujú v dobrej nálade a podobne ako ja, vezmú zápasy ako nádherné vyvrcholenie našej dvojročnej práce," povedal v úvode zástupcom médií tréner Ivan Galád a na margo dlhej kvalifikačnej prestávky dodal: "Medzitým sme hrali zápasy v Portugalsku, doma s Českom, v Anglicku, vo Švédsku. Kontakt bol pravidelný, osobný, čo je krajšie ako viesť týchto mladých ľudí do takýchto zápasov?"

 

Prehrať video

 

Tréner Galád sa zvítal postupne so žilinským kvintetom Le Giang, Škriniar, Škvarka, Mihalík, Paur, pricestoval tiež Lobotka, Ujlaky, Bukata, Pauschek a Zreľák. Zaujímavá je situácia okolo Dionatana Teixeiru. Ten cestoval spoločne s gólmanom Markom Marošim z Manchesteru do Frankfurtu, no kým prvý cesujúci už smeruje letecky na Slovensko, obranca anglického Stoke City let "zmeškal" a docestuje neskôr. Popoludní sa bude trénerovi Galádovi hlásiť tiež Ondrej Duda, večer okolo 18:00 je očakávaný príchod Alberta Rusnáka.