Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

March 20, 2016

21-ka sa zišla na zraze v Myjave, tréner Hapal: "Do Challenge Trophy chceme vstúpiť víťazstvom"

MYJAVA (SFZ/PETER ZEMAN) - Slovenská 21-ka sa zišla pred stredajším zápasom Challenge Trophy proti Estónsku U23.

 
 
 
 
Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov sa zišla na zraze v Myjave pred zápasom Challenge Trophy proti Estónsku. Myjava, 20. marca 2016.

Tím trénera Hapala sa zišiel v Myjave pred medzištátnym prípravným zápasom proti tímu Estónska do 23 rokov v dlhodobom turnaji Challenge Trophy, do ktorého Slováci vstupujú v úlohe obhajcu. Stredajší duel v Senici bude zároveň poslednou previerkou pred blížiacim sa kvalifikačným duelom Hapalovej družiny v utorok 29. marca proti Turecku na štadióna Spartaka v Myjave.

Kouč Pavel Hapal sa rozhodol nominovať na dva zápasy dva takmer rozdielne kádre. "Na zápas Challenge Trophy sme sa rozhodli nominovať mladší ročník 1996. Práve títo hráči budú nosnými piliermi kádra pre nasledujúcu kvalifikáciu a tak chceme, aby po kvalifikácii na ME do 19 rokov nestratili kontakt s reprezentáciou. Nakoniec, Challenge Trophy chceme využiť práve na zisk skúseností pre mladších hráčov. Tých doplnili v nominácii na Estónsko ďalší hráči širšieho kádra," vysvetľoval dnes na zraze tréner Hapal a doplnil: "Mladších hráčov chceme pozorne sledovať v zápasoch na medzinárodnej úrovni. V prípade zranení alebo poklesu výkonnost niektorých terajších stabilných hráčov majú šancu zaujať ich miesto v kádri 21-ky." 

Jedným z príkladov by mohol byť László Bénes, ktorý z pochopiteľných dôvodov v nominácii tentoraz chýba. "Bol v nominácii na posledné dva duely s Cyprom a Holandskom, v týchto dňoch sa pripravuje na turnaj Elite Round s tímom do 19 rokov o postup na majstrovstvá Európy. To je dôvod, prečo dnes na Myjave s nami nie je. Práve on je tým hráčom, ktorý má predpoklady pravidelne nastupovať v tíme do 21 rokov," povedal na margo talentovaného hráča kouč Hapal.

V stredajšom stretnutí nastúpia jeho zverenci proti výberu Estónska do 23 rokov. "Je to húževnatý súper, možno pre niekoho nie najzvučnejšieho mena, no to pre nás nie je podstatné. Chceme sa sústrediť na seba, vysvetliť hráčom ich úlohy a akým herným štýlom sa budeme chcieť prezentovať. Nastúpia proti starším protihráčom a pre mnohých to bude zaujímavá skúsenosť. Všetci majú dostatočnú kvalitu na to, aby sa s tým vyrovnali, v ligových súťažiach nastupujú proti seniorským tímom pravidelne."

Do turnaja Challenge Trophy vstupujeme v úlohe obhajcu. "Aj preto ideme do zápasu s cieľom vyhrať. Aj keď sme nominovali mladších hráčov, ten zápas nie je pre nás iba obyčajná skúška. Do turnaja chceme vstúpiť víťazstvom," dodal na záver tréner Pavel Hapal.

Program zápasov SR 21:

23.3. o 17:30  Slovensko "21" - Estónsko "23" (Challenge Trophy, Senica)
29.3. o 17:45  Slovensko "21" - Turecko "21" (kvalifikácia ME 2016, Myjava, TV Dajto)