Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

September 9, 2013

21-ka zdolala Gruzínsko 1:0

SENEC (SFZ/SITA/TASR) - V kvalifikácii o postup na ME 2015 reprezentácií do 21 rokov sme zdolali Gruzíncov najtesnejším rozdielom

 
 
 
 
Adam Zreľák sa teší v gólu do siete Gruzínska 
v kvalifikačnom zápase reprezentačných tímov do 21 rokov v rámci kvalifikácie o postup na ME 2015 Slovensko "21" - Gruzínsko "21". 9. september 2013, Senec.

Slovensko "21" - Gruzínsko "21"  1:0  (1:0)

Gól: 18. Zreľák
ŽK: 25. Škvarka - 39. Kvekveskiri, 45+2. Chanturia, 73. Ubilava
R: Sant – Camilleri, Francalanza (všetci Malta), 2.337 divákov

SLOVENSKO"21": Le Giang - Pauschek, Gyömbér, Teixeira, Mazáň - Lásik, Paur (59. Hrošovský), Škvarka (46. Lobotka), Lalkovič (78. Mészáros)  - Schranz, Zreľák

GRUZÍNSKO "21": Nadiradze - Tvildiani, Kverkvelia (69. Tigauri), Ubilava, Kobakhidze - Kvekveskiri, Papava, Parunashvili, Chanturia - Qazaishvili, Skhirtladze

Úvod zápasu sa niesol v znamení miernej prevahy nášho tímu. Do koncovky sa dostal dvakrát Schranz a zakončením sa prezentoval tiež Lalkovič. Gólu sa dočkalo naše mužstvo v 18. minúte. Po rohovom kope Lalkoviča sa presadil v súboji s brankárom hostí Adam Zreľák a naše mužstvo sa ujalo vedenia 1:0. Aj v ďalšom priebehu zápasu sme kontrolovali hru, obranné rady výborne bránili a pohybom nešetrila ani záložná formácia. Súpera nepustili naši hráči prakticky k ničomu a naďalej sa pokúšali ohrozovať bránu súpera. Schranzovi chýbali centimetre v hlavičkovom súboji s obrancami Gruzínska a Lásik mieril z diaľky vysoko nad. Jedinú vážnejšiu príležitosť si súper vypracoval v 36. minúte, kedy Gyömbér obranným zákrokom nahral na volej Valerimu Qazaishvilimu, no Le Giang vytiahol bravúrny zákrok vytlačil loptu na roh. Mužstvá tak odchádzali do kabín za stavu 1:0 v náš prospech.

Obraz hry sa nezmenil ani v úvode druhého polčasu. Oba tímy sa pokúšali preniknúť cez defenzívu súpera, ale bez výraznejšieho zakončenia. V 59. minúte naše mužstvo dobre zakombinovalo, ale finálnu prihrávku z kopačky Lalkoviča pozdĺž brány Nadiradzeho nikto z našich nezasiahol. Na druhej strane zahrozil v 66. minúte Giorgi Chanturia. Jeho strelu zblízka zmaril včasný vybehnutím skvelý zákrok Le Gianga. V 73. minúte zatočil z priameho kopu loptu Lalkovič, Schranz umne tečoval - brankár Nadiradze stál na správnom mieste. V závere sa pokúsili hostia o tlak a vyrovnávajúci gól. Najbližšie mal k vyrovnaniu v 82. minúte Lasha Parunashvili, no Le Giang fantastickým zákrokom vytlačil loptu spod brvna na roh. Naše mužstvo ustrážilo jednogólové vedenie a po výhre 7:1 v Luxembursku tak zaznamenalo druhý trojbodový zápis do kvalifikačnej tabuľky. 

HLASY PO ZÁPASE:

Ivan Galád (tréner SR "21"): "Kvalifikácia sa hrá v každej vekovej kategórii na body a ja som rád, že chlapci dnes nedostali gól a vybojovali cenné víťazstvo. Chcel som, aby po nádhernom výsledku seniorského tímu odohral víťazný zápas aj náš tím proti Gruzínsku, a to sa podarilo. Dobre sme sa pripravili takticky a nabudúce pridáme aj krajší herný prejav. Sľubujem."

Adam Zreľák (autor víťazného gólu): "V druhom polčase nás Gruzínci zatlačili, ale nakoniec sme to zvládli. Netuším, prečo po mojom góle Gruzínci protestovali, zrejme avizovali faul Schranza na jedného z ich obrancov. Mňa sa to určite netýkalo, brankárbol meter za mnou, o faule nemôže byť reč. Gól venujem rodine, spoluhráčom a celému Slovensku."

Norbert Gyömbér (obranca SR): "Súper nás potrápil, ale vyhrali sme a sme veľmi šťastní. Chceli sme po prestávke streliť poisťovací gól, čo sa nám nepodarilo. Naopak, súper sa dostal do hry, ale nás podržal Patrik Le Giang, ktorý bol mužom zápasu. Gruzínci simulovali, padali, hrali teatrálne, ale taká je ich mentalita, my sme na to boli pripravení. Teraz nás čaká najbližšie Škótsko a pôjdeme tam s cieľom vyhrať."

Patrik Le Giang (brankár SR "21"): "Ako sme predpokladali, bol to veľmi náročný súper. Gruzínci sem prišli bojovať o víťazstvo a aj my sme chceli vyhrať. Som veľmi šťastný, že sme to zvládli. Som rád, že som chalanom pomohol a podržal ich. Poznali sme silu súpera v krídelnej hre a rovnako dobrého hrotového útočníka. Vybehli na nás, no my sme zápas zvládli bojovým a tímovým výkonom."

V druhom dnešnom zápase našej 3. kvalifikačnej skupiny podľahlo Luxembursko vysokofavorizovanému Holandsku najtesnejším rozdielom 0:1.

Priebežná tabuľka 3. kvalifikačnej skupiny

1.

SLOVENSKO

2

2

0

0

8:1

6

2.

Holandsko

2

2

0

0

5:0

6

3.

Gruzínsko

2

1

0

1

3:1

3

4.

Škótsko

2

1

0

1

3:4

3

5.

Luxembursko

4

0

0

4

1:14

0