Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

January 19, 2016

21-ka zdolala kórejský Joenbuk Motors FC 2:1

DUBAJ (SFZ/JÁN GERZANIČ) – Slovenská reprezentácia do 21 rokov zvíťazila v prípravnom zápase v rámci tréningového kempu v SAE nad kórejským majstrom Joenbuk Hyundai Motors FC 2:1.

 
 
 
 
Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov pred prípravným zápasom s kórejským Joenbuk Hyundai Motors FC v rámci tréningového kempu v SAE. Abú Dabí, 19. januára 2016.

V príprave na stretnutie s kórejským majstrom sa tím trénera Hapala zameral v tréningovom procese na nácvik ofenzívnych herných situácií, taktickú stránku zakladania útokov a štandardky.

Mužstvo absolvovalo v deň stretnutia dopoludnia rozcvičku pod vedením dvojice Peter Boďo-Miroslav König a presunulo sa do dejiska zápasu, približne dve hodiny vzdialeného hlavného mesta SAE, Abú Dabí.

V prvom stretnutí v rámci prípravného kempu zdolal reprezentačný výber SR do 21 rokov gólmi Faška a Lobotku popredný kórejský tím Joenbuk Hyundai Motors FC 2:1.

Joenbuk Hyundai Motors FC - Slovensko "21" 1:2 (1:2)

Góly: 32. Faško, 35. Lobotka
ŽK: Faško, Kovaľ

SLOVENSKO "21": Chovan - Chvátal, Šatka, Škriniar, Mazáň (46. Skovajsa) - Chrien, Lobotka (74. Huk), Hromada (46. Opatovský) - Faško (46. Kovaľ), Brigant (74. Kosorín), Vestenický (65. Polievka)

HLAS PO ZÁPASE:

Pavel Hapal (tréner SR "21"): "Som spokojný s výsledkom a v určitých fázach tiež s predvedenou hrou. Do zápasu vstupovali hráči priamo z tréningového procesu, bolo na nich vidieť únavu, no veľmi sa mi páčil ich prístup. Chceli sme vyskúšať niektorých hráčov na určitých postoch, z tohto pohľadu zápas splnil účel a dosiahnutý výsledok je príjemným bonusom."