Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

October 11, 2015

Albert Rusnák: "Základom úspechu bude disciplinovaný a koncentrovaný výkon."

NIJMEGEN (SFZ/JÁN GERZANIČ) – Albert Rusnák: „Myslím si, že nemôžeme nechať hrať Holanďanov, ako to robil u nás Cyprus, ale musíme byť aktívni.“

 
 
 
 
Albert Rusnák počas prechádzky so spoluhráčmi z tímu SR 21 pred septembrovým zápasom v Bielorusku. Minsk, 5. september 2015.

V prvom polčase zápasu s Cyprom bola na kopačkách Slovákov viditeľná nervozita. "Je normálne, že sme boli nervózni, po prehre v Bielorusku sme sa doastali pod väčší tlak, lebo každý od nás očakával vítaztvo,“ zamysel sa Albert Rusnák.

Zápasy s papierovo slabšími mužstvami rangu Bieloruska či Cypru sú o prvom prelomení súperovej obrany. "Dôležité je streliť úvodný gól. Proti Cypru sme sa presadili až po prestávke, ale dominovali sme celý zápas a po Mihálikovom góle z nás nervozita opadla."

Naši mladíci nakoniec splnili rolu favorita a zdolali Cyprus 2:0. "Podstatné boli tri body, až potom skóre,“ zdôraznil Rusnák dôležitosť víťazstva.

V dnešnom zápase budú domáci jasný favorit. My nemáme čo stratiť. Verím, že sa nám bude lepšie hrať, keďže nie sme pod takým tlakom a podarí sa nám niečo získáť.“

Čo môže platiť na Holanďanov? "Nemôžeme ich nechať hrať, ako to urobil u nás Cyprus, ale musíme byť aktívni.“ V mužstve „oranjes” má aj spoluhráčov z Gronnigenu. "Trénerovi Hapalovi som dával informácie o nich, holandské mužstvo je silné na každom poste a jeho hráči hrávaju pravidelne v kvalitních súťažiach. Základom úspechu v dnešnom zápase bude disciplinovaný a koncentrovaný výkon,“ dodal na záver Albert Rusnák.

Zápas medzi reprezentačnými výbermi do 21 rokov medzi Holandskom a Slovenskom na štadióne v Nijmegene s výkopom o 14:30 môžete sledovať od 14:25 na TV Dajto.