Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

May 29, 2013

AUDIO: Slovenská dvadsaťjednotka prehrala s izraelskými rovesníkmi

HAIFA (SFZ/SITA) - SR 21 podľahla účastníkovi ME do 21 rokov Izraelu gólom z 8. minúty

 
 
 
 
Záber z prípravného stretnutia Izrael 21 - Slovensko 21. Haifa, 29. mája 2013.

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov prehrali v stredajšom medzištátnom prípravnom stretnutí s izraelskými rovesníkmi v Haife tesne 0:1. Pre obidva výbery to bola generálka na júnové súťažné vystúpenia.

Na zverencov trénera Ivana Galáda bol spomenutý zápas previerkou pred blížiacim sa začiatkom nového kvalifikačného cyklu o postup na ME 2015 do Česka: slovenská "dvadsaťjednotka" začne účinkovanie v 3. skupine tejto eliminácie 11. júna na luxemburskej pôde. Pre "staršie" mužstvo Izraela bol súboj so SR "21" testom na záverečný turnaj majstrovstiev Európy, ktorý sami organizujú. 

Izrael "21" - Slovensko "21" 1:0 (1:0)

Gól: 8. Turgemau
ŽK: 59. Paur, 90. Gyömbér
R: Vasilis (Cyprus) - Bornstein, Yarkoni (Izrael)

IZRAEL "21": Kleyman (46. Levi) - Davidzada (46. Tawatha), Ben Harish (46. Azzan), Gotlib (46. Vahaba), Verta (46. Tasa), Golsa (46. Zaguri), Biton (46. Altman), Kabha (46. Levy), Sallalich, Kriaf, Turgeman (46. Klebat). Tréner: G. Luzon

SLOVENSKO "21": Rusov - Schranz (69. Szabo), Gyömbér, Janec (52. Bartek), Ambra, Paur, Hrošovský (69. Kochan), Dzúrik (78. Hudák), Lalkovič, Vojtuš (46. Oršula), Mészáros (46. Škvarka)

Hlasy po zápase

Prehrať video

Ivan Galád (tréner SR 21): "Naši chlapci sa snažili spraviť veľmi dobré meno slovenskému futbalu. Aj napriek absenciám, ktoré sme zaregistrovali, podali dobrý výkon a myslím si, že ak spravíme ešte pár krokov ku kvalite môžeme byť úspešný tím. Mužstvo sa prezentovali organizovanou hrou a o tri roky staršiemu účastníkovi ME boli dôstojným súperom. Zároveň sme boli veľmi blízko remíze, škoda, že sa nám nepodarilo vyrovnať. Domáci boli veľkým favoritom, mali podporu, majú výborné mužstvo a my sme mali šance ako aj oni, škoda, že sa nám nepodarilo vyrovnať. Boli fázy zápasu, keď sme dominovali, domáci mali dobrú prechodovú fázu, na ktorú sme sa pripravovali. Dobré výkony podali najmä Škvarka, Paur, Gyömbér, ale aj ostatní chlapci sa snažili. Napriek prehre spravili Slovensku dobré meno. Sme v štádiu prípravy na kvalifikáciu a toto je to, čo sme potrebovali. Odohrať zápas s kvalitným súperom na peknom štadióne."

Jakub Paur: "Nemyslím si, že domáci boli lepším mužstvom. Držali sme loptu na našich kopačkách, hrali sme našu hru, ktorú nám tréner naordinoval a bojovali sme celý zápas. Od začiatku sme ale prehrávali nešťastným gólom v prvom polčase, a potom sme nevedeli naše šance premeniť. Súper vhadzoval z autu, nedobre sme to dotlačili, nepokryli sme hráča v šestnástke a gól bol tam. Neviem, či to bol lepší výkon v porovnaní s ˇCeskom, ale určite bojovnejší a určite s väčším srdiečkom. Všetci sme bojovali jeden za druhého a ako hráči sme sa povzbudzovali."

Norbert Gyömbér: "Bol to skôr remízový zápas. Aj my sme dsa dostali do gólových šancí, Izraelci dali z pološance gól. Myslím si, že zápasu by viac svedčala remíza. Izraelci boli v zápase šťastnejší. Nemali hernú prevahu ani viac šancí, možno jedna pološanca rozhodla o zápase. Bol to zápas hore-dole, celý čas sa behalo, divácky to bol aktraktívny zápas. S Luxemburskom budeme potrebovať dať gól, čo nám teraz chýba."