Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

October 6, 2015

Benjamínom v tíme SR 21 je László Bénes: Permanentný optimista

MYJAVA (SFZ/JÁN GERZANIČ) – Tréner Hapal na kvalifikačný dvojzápas proti Cypru a v Holandsku nominoval aj talentovaného hráča MŠK Žilina Lászlóa Bénesa.

 
 
 
 
Sprava: László Bénes a Miroslav Káčer počas návštevy Štefánikovej mohyly na Bradle. Brezová pod Bradlom, 6. októbra 2015.

Mladý stredopoliar si vybojoval pevné miesto v ligovej zostave MŠK. "Keď som prišiel do Žiliny, mojím cieľom bolo, aby som bol nominovaný na každý zápas áčka. Teraz hrávam pravidelne, o to som radšej," povedal nováčik v reprezentačnej 21-tke László Bénes.

Napriek mladému veku (v septembri oslávil plnoletosť) si vypýtal pozvánku do kádra dvadsaťjednotky nadštandardnými výkonmi v najvyššej súťaži. "V poslednej dobe sa mi naozaj darilo a verím, že výkony budem ešte zlepšovať," pokračoval so spokojným úsmevom. Ale nominácia od trénera Hapala ho prekvapila. "Teraz prekvapenie nahradila radosť."

V kádri je sedem hráčov MŠK Žilina, teraz už vrátane Bénesa. "Okrem klubových spoluhráčov poznám aj ďalších, Jura Chvátala a brankára Mareka Rodáka z devätnástky, so Stanom Lobotkom a Matúšom Berom sme sa zrážali na ihrisku, hrávali sme proti sebe."

Bénesa považujú mnohí za najväčší slovenský futbalový talent posledného obdobia. "Mojím cieľom je pravidelná nominácia od trénera Hapala, hoci ešte môžem hrávať aj za reprezentáciu do 19 rokov," vyznal sa zo svojich osobných cieľov.

Dvadsaťjednotku čaká vo štvrtok 8. októbra zápas s Cyprom, v ktorom všetci očakávajú vítazstvo. "Verím aj ja, že vyhráme. Najskôr s Cyprom a následne aj v Holandsku," Bénes je permanentný optimista.