Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

February 4, 2014

Bero: "Dávam futbalu všetko a on mi to takto vracia“

BRATISLAVA (SFZ) – Nováčik v tíme SR do 21 rokov, Matúš Bero odcestoval s tímom Ivana Galáda na priateľský zápas do Portugalska

 
 
 
 
Matúš Bero, nováčik v tíme SR do 21 rokov na reprezentačnom zraze v priestoroch SFZ pred odletom do Portugalska. Bratislava, 2. február 2014.

Rodák zo Zamaroviec, Matúš Bero pricestoval na reprezentačný zraz reprezentácie do 21 rokov do Bratislavy so spoluhráčom z Trenčína, Tomášom Malecom. "Cestovali sme spolu, prisľúbil pomoc,“ komentoval s úsmevom prvé momenty na zraze dvadsaťjednotky. Pre iba 18-ročného obrancu bola pozvánka do tímu Ivana Galáda príjemným prekvapením. „A tiež veľkou cťou. Čaká ma nová skúsenosť. Keď som sa dozvedel o nominácii, bol som v rozpakoch. Nemohol som tomu chvíľu uveriť, nevedel som čo mám robiť. Niečo podobné si prežili aj rodičia, keď sa na štadióne začala šíriť táto novinka. Váhali, či hospodár žartuje. Videl som ich šťastných, verím, že sú na mňa hrdí,“ komentoval prvé pocity nováčik Bero.

V nižších mládežníckych výberoch patril k oporám. Na kvalifikačnom turnaji o postup na ME 2014 v Bulharsku bol autorom všetkých piatich gólov slovenskej devätnástky na turnaji. Možno práve táto strelecká kanonáda obrancu bola prvým krokom k pozvánke do tímu Ivana Galáda. "Azda zavážili aj tieto góly, ale v poslednom období sa mi na ihrisku naozaj darilo. Cítil som hernú istotu a dobrú športovú formu. Dávam futbalu všetko a on mi to takýmto spôsobom vracia.“

Študent Obchodnej akadémie reprezentoval Slovensko už v kategórii do 17 rokov, pre zranenie absentoval v osemnástke, o úspešnom pôsobení v kategórii do 19 rokov už bola reč. V drese s dvojkrížom na prsiach teda už niečo odohral, 21-ka a Portugalsko však bude niečo nové. "Priznávam nováčikovskú nervozitu, ale to je predsa normálne. Veď som v novom prostredí. Veľmi sa teším, nosenie lôpt mi nerobilo nikdy problémy,“ komentoval nováčikovské povinnosti s úsmevom a pokračoval: "Proti Portugalsku som hral v minulom roku v kategórii U19. Viem teda, čo ma čaká, ale v oveľa lepšom vydaní. Portugalci ľúbia loptu, sú silní v súbojoch jeden na jedného. Myslím, že zostanú verní svojmu štýlu futbalu,“ komentoval silu súpera Matúš Bero.

Možno sa talentovaný obranca AS Trenčín dočká ďalšieho príjemného prekvapenia v podobe premiérového štartu v drese dvadsaťjednotky na štadióne v Marinha Grande. Stretnutie proti rovesníkom z Portugalska odohrajú zverenci trénera Ivana Galáda v stredu (5.2) o 16:00.