Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

March 29, 2016

Dvadsaťjednotka chce víťazstvo nad Tureckom

MYJAVA (SFZ) – Po troch víťazných kvalfikačných zápasoch v rade zabojuje dnes slovenská „dvadsaťjednotka” o ďalšie – súperom je o 17:45 Turecko. Zápas je vypredaný, pokladnice na štadióne nebudú otvorené.

 
 
 
 
Gólová radosť hráčov 21-ky v poslednom vystúpení proti Estónsku v rámci Challenge Trophy na štadióne v Senici. Zľava Jakub Hromada, Tomáš Vstenický, Róbert Polievka a Filip Lesniak. Senica, 23. marca 2016.

Po minulotýždňovej víťaznej generálke – 4:0 s Estónskom v rámci Challenge Trophy – tréner Pavel Hapal vycizeloval káder. ”Zápas s Estónskom spnil svoj účel, preverili sme si ďalších hráčov, prichádzajúcich do úvahy pre ďalšie kvalifikačné boje,“ komentoval kouč pohyb v tíme, pri plnej koncentrácii na dnešné stretnutie.

Menšie zdravotné probléy mal Mihalík (členok), ale podľa trénerových slov sú všetci nominovaní priparavení hrať.

Turci sú rešpektovaný súper, napriek domácej prehre 0:1 s Holandskom sú stále v pozícii, že môžu zamiešať postupové karty (na ME do Poľska postupujú priamo víťazi kvalifikačných skupín, štyria najlepší z druhých miest do baráže, z ktorej postúpia dvaja, pridá sa usporiadateľ), preto je zápas v Myjave pre oba tímy veľmi dôležitý.

"Videl som zápas Turecko – Holandsko, domáci boli v mnohých úsekoch lepší, hoci napokon prehrali. My vieme, aké máme mužstvo, akú má silu, hráme doma a z toho vychádzajú naše plány,“ povedal Hapal. Jeho tím sa predviedol najmä vo dvoch súbojoch s Holandskom, pamútný ostal najmä obrat v domácom stretnutí z 0:2 na 4:2, aj dnes má jasný cieľ: víťazstvo.

Zápas vysiela TV Markíza na stanici Dajto. Divácky záujem o atraktívny zápas potvrdzuje aj fakt, že vstupenky na všetky dostupné miesta v hľadisku už majú svojich majiteľov. Je teda vypredané a pokladnice na štadióne v Myjave nebudú otvorené.

HAPALOVA NOMINÁCIA

BRANKÁRI: Adrián Chovan (Trenčín), Matúš Hruška (Myjava), Marek Rodák (Fulham)
OBRANCOVIA: Lukáš Skovajsa (Trenčín), Róbert Mazáň (Žilina), Milan Škriniar (Sampdoria), Martin Valjent (Ternana), Branislav Niňaj (Lokeren OV), Ľubomír Šatka (York City)

STREDOPOLIARI: Matúš Bero (Trenčín), Jakub Hromada (Senica), Martin Chrien, Tomáš Brigant (obaja Brno), Jaroslav Mihalík (Slavia Praha), David Ivan (Sampdoria), Albert Rusnák (Groningen), Stanislav Lobotka (Nordsjaelland)

ÚTOČNÍCI: Adam Zreľák (Slovan), Pavol Šafranko (Podbrezová), Tomáš Vestenický (Cracovia Krakov)

1. Slovensko 4 3 0 1 9:4 9
2. Holandsko 5 3 0 2 9:7 9
3. Bielorusko 5 2 1 2 4:5 7
4. Turecko 3 2 0 1 5:1 6
5. Cyprus 5 0 1 4 2:12 1