Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

June 9, 2014

Dvadsaťjednotka dnes proti Švédsku

TRELLEBORG (SFZ) - Zverenci trénera Galáda zakončia sezónu 2013/2014 dnes (9.6) o 18:30 zápasom proti švédskej dvadsaťjednotke

 
 
 
 
Tréning slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov pred prípravným zápasom so Švédskom U21. Trelleborg, 8. jún 2014.

Tréner Galád musel v nominícii na dnešný zápas oželieť absenciu viacerých tradičných opôr dvadsaťjednotky. Tým sa otvoril priestor pre ďalších adeptov širšieho kádra, či úplných nováčikov. Dvojica Haraslín - Špalek patrí medzi lídrov reprezentačnej osmenástky, v kádri reprezentácie do dvadsaťjeden rokov zbiera prvé skúsenosti. "Nominácia ma potešila. Doteraz som reprezentoval len v nižších mládežníckych kategóriách, dvadsaťjednotka sa približuje seniorskému futbalu. Ak ma tréner Galád pošle na ihrisko, budem sa snažiť odviesť maximum," hovorí legionár z talianskej Parmy, Lukáš Haraslín. V podobnom duchu sa vyjadril aj nitriansky stredopoliar, Nikolas Špalek. "Hoci som nefuguroval ani medzi náhradníkmi, som rád, že som sa ocitol v nominácii do Švédska. Je to pre mňa veľká skúsenosť, hrať na tejto úrovni s tak kvalitnými hráčmi so skúsenosťami zo zahraničných líg. Verím, že sa od nich niečo naučím."

Na prvú šancu v najvyššej mládežníckej kategórii na reprezentačnej úrovni bude dnes podvečer čakať aj jeho klubový spoluhráč, Šimon Šmehýl"Teším sa, že som tu. Budem sa snažiť podať na ihrisku čo najlepší výkon a pomôcť tomuto kolektívu."

Súboj v Trelleborgu proti tímu Švédska do 21 rokov odohrá slovenská dvadsaťjednotka dnes (9.6) o 18:30.

 

Prehrať video

 

Prehrať video

 

Prehrať video