Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

October 4, 2011

Galád do Lotyšska dodatočne povolal aj Jakuba Paura

SENEC (SITA) - Tréner tímu SR "21" rozšíril nomináciu o stredopoliara ViOnu Zlaté Moravce

 
 
 
 
Tréner SR 21 Ivan Galád na tlačovej konferencii pri príležitosti oznámenia nominácie na kvalifikačný zápas v Lotyššku. Bratislava, 27. septembra 2011.

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Ivan Galád doplnil svoju nomináciu na zápas v kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy 2013 proti Lotyšsku (utorok 11. októbra od 14.00 h SELČ v Jelgave) o Jakuba Paura zo Zlatých Moraviec. Stredopoliar corgoňligového tímu si zaslúžil pozvánku za výkony v klube, keď skóroval v sobotu proti Trenčínu a predtým aj v minulotýždňovom zápase 3. kola Slovanft Cupu proti druholigovej Myjave. Konečný káder Ivana Galáda má teda 19 členov a všetci nominovaní sa stretli na utorňajšom zraze v Senci.

"Pozorne sledujeme výkony všetkých potenciálnych reprezentantov. Jakub Paur odohral minulý týždeň dva výborné zápasy a na základe výkonov v nich som sa rozhodol, že ho dodatočne nominujem," povedal pre agentúru SITA Ivan Galád a pokračoval: "Hneď po zraze sme analyzovali náš zápas v Kazachstane (víťazstvo 1:0, pozn), zadefinovali sme si ciele do budúcna, čo sa týka najbližšieho stretnutia proti Lotyšsku a vyhodnotili sme doterajší vývoj v kvalifikácii. Samotní hráči veľmi dobre vedia, čo ich čaká, uvedomujú s náročnosť duelu v Lotyšsku. Nie je dôležité proti komu hráme, podstatnejšie je, aby sme získali dostatočný počet bodov potrebný na postup. Pozitívnou správou je, že na zraz prišli všetci nominovaní hráči a niekto z nich je zranený."

Mladí Slováci sú po dvoch zápasoch na čele poradia v 9. skupine so šiestimi bodmi, druhé Rumunsko má 5 bodov, ale o zápas viac, nasleduje Francúzsko (1 zápas, 3 body), Kazachstan (3 duely, 2 body) a Lotyšsko, ktoré v doterajších troch stretnutiach ešte nebodovalo.

Aktualizovanú nomináciu si môžete prečítať tu