Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

September 29, 2014

Galád navštívil Maleca v Nórsku, ten sa predviedol skvelým výkonom proti Aalesundu

TRONDHEIM (SFZ) - Ivan Galád: "Malec predviedol skvelý výkon a stal sa mužom zápasu. Rátam s ním na barážové duely proti Taliansku"

 
 
 
 
Zľava: Ivan Galád (tréner SR "21") a Tomáš Malec (útočník Rosenborgu Trondheim a SR "21") po zápase 25. kola nórskej Elitserien Rosenborg Trondheim - Aalesund FK (3:0) na štadióne Lerkendal. Trondheim, 28. september 2014.

Tréner slovenskej dvadsaťjednotky Ivan Galád navštívil počas uplynulého víkendu duel 25. kola nórskej Elitserien Rosenborg Trondheim - Aalesund FK (3:0), v ktorom sa predstavil aj najlepší strelec uplynulej sezóny najvyššej slovenskej futbalovej sezóny Tomáš Malec. Ten sa po prestupe do Nórska rozohral v zostave Rosenborgu k skvelým výkonom s vynikajúcou bilanciu, keď v piatich zápasoch strelil tri góly. Premiérový pred dvomi týždňami do siete Bodø Glimt, minulý týždeň skóroval na pôde Haugesundu a gólový hetrik zavŕšil nedeľnajším gólom v domácom dueli proti Aalesundu.

Na štadióne Lerkendal sledoval jeho výkon aj tréner slovenskej 21-ky Ivan Galád. "Tomáš nastúpil prvýkrát v základnej zostave, predviedol skvelý výkon, strelil gól a stal sa mužom zápasu. Všetky dojmy z pracovnej cesty zatienil duel, v ktorom najmä v druhom polčase ukázal Tomáš Malec svoje kvality," komentoval výkon svojho zverenca v reprezentácii do 21 rokov tréner Galád.

Ten sa po včerajšom večernom zápase presúva dnes späť na Slovensko. "Vzhľadom na blížiace sa termíny baráže a pracovné povinnosti som nemohol pobudnúť v Trondheime dlhšie. Už dnes uzatvárame nomináciu na duely s Talianskom, Tomáš Malec sa predviedol v skvelej forme a rátam s ním aj na barážové stretnutia," povedal na záver tréner Ivan Galád.

Popoludní sa nám podarilo spojiť aj s Tomášom Malecom. Po tréningu zhrnul pocity zo včerajšieho duelu. "V prvom polčase som sa postupne dostával do zápasu, v tom druhom, po strelení gólu, to bolo super. Som rád, že som dostal dôveru trénera a podarilo sa mi opäť skórovať," povedal na margo včerajšieho zápasu. Ako prezradil tréner Galád, Malec bol vyhlásený za najlepšieho hráča zápasu. "Po každom zápase majú diváci možnosť hlasovať v ankete o muža zápasu, tentoraz poslali najviac sms-iek s mojim menom. Veľmi sa teším z ich podpory. Už počas zápasu, keď som sa dostal k lopte, som vnímal ich povzbudzovanie, po stretnutí sa v hlavnom fanúšikovskom sektore objavila dokonca slovenská vlajka. Čo viac si priať? Teším sa," vrátil sa k včerajšiemu úspešnému večeru kanonier v službách Rosenborgu.

Malec sa rozsrtieľal. Okrem troch gólov v A-tíme si pripísal predtým ďalších päť v béčku. Podelil sa s nami o tie ligové. "Prvý som vsietil po spätnej prihrávke pod seba strelou od žrde, v minulom kole som pohodlne dorážal loptu potom, čo vypadla brankárovi z rúk. Včera som si nabehol na roh a aj keď sa zdalo, že hlavou, v skutočnosti ramenom som poslal loptu do siete. Aj taký sa počíta," pousmial sa spokojný strelec.

Po zápase sa mu určite ušla pochvala aj od reprezentačného trénera. "Stretli sme sa iba na chvíľu, pán tréner mal naplánovaný odlet v skorú rannú hodinu. Podaroval som mu dres, podľa jeho slov sa mu zápas páčil a prisľúbil, že rád príde opäť," dodal na záver Tomáš Malec, ktorý podľa očakávaní figuruje v nominácii na zápasy s Talianskom. Verme, že mu strelecká forma vydrží aj do barážových stretnutí.