Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

November 15, 2013

Galád ocenil prístup, Malec: "Bod s Holandskom môže byť zlatý"

SENEC (TASR) - Reprezentácia do 21 rokov získala v súboji s Oranjes cenný bod

 
 
 
 
Na snímke druhý sprava Adam Zreľák (Slovensko) strieľa gól, vľavo Warner Hahn a vpravo Mike Van Der Hoorn (obaja Holandsko) v zápase 3. skupiny kvalifikácie ME 2015 hráčov do 21 rokov medzi Slovenskom a Holandskom. Senec, 14. november 2013.

Tréner slovenských futbalistov do 21 rokov Ivan Galád nebol po štvrtkovej domácej remíze 2:2 s Holandskom v rámci kvalifikačných bojov o ME 2015 spokojný s výsledkom. Na druhej strane vyzdvihol prístup svojich zverencov v náročnom súboji s lídrom 3. skupiny. Slováci po bojovnom výkone viedli po prvom polčase 1:0 gólom Adama Zreľáka, no favorizovaní "oranjes" po zmene strán dvoma gólovými údermi otočili skóre a zdalo sa, že definitívne tým otupili dovtedajšiu aktivitu súpera. Deľbu bodov, prinajmenšom zaslúženú vzhľadom na vývoj zápasu, zariadil v 79. minúte striedajúci žolík Tomáš Malec.

"Vo futbale vždy chcete vyhrať. Pred rokom sme s Holandskom v baráži o postup na majstrovstvá Európy prehrali 0:2, teraz sme remizovali a boli sme blízko k víťazstvu. U našich hráčov bolo vidieť progres a to, že sa približujú k mužskému futbalu. S výsledkom spokojný nie som, ale s prístupom k reprezentácii svojej krajiny, áno," povedal kormidelník slovenského tímu, ktorý sa už v pondelok 18. novembra o 11.00 SEČ predstaví na pôde Gruzínska v ďalšom náročnom súboji. Ten ho môže priblížiť k účasti v baráži. "Pokiaľ by sme neuspeli, tak by tento bod so svetovou veľmocou stratil význam," zmienil sa Galád o dôležitosti najbližšieho súboja.

"Potešila ma taktická vyzretosť a to, že hráči pochopili našu koncepciu. Na druhej strane ma mrzí, že sme dostali dva lacné góly. Škoda tých dvoch situácií, lebo sme mohli byť šťastnejší, ale s takýmto dôrazom sa hrá o postup na majstrovstvá Európy, respektíve o baráž. Pripravovali sme hráčov, že musia hrať dôrazne a pokúsiť sa o dobrý výsledok. Predtým v Škótsku sme hrali taký 'detský' futbal, a to ma mrzelo," dodal Galád. Štvrtkové remízy 1:1 v Senci a Paisley (Škótsko - Gruzínsko, pozn.) v tabuľke "slovenskej" skupiny zásadné zmeny nepriniesli, na jej čele zostali Holanďania so ziskom 10 bodov a na chrbát im dýchajú s rovnakým počtom Slováci, tí však odohrali o zápas viac. Sedem bodov nazbierali Škóti a Gruzínci, ktorí boj o baráž nevzdávajú.

Slováci neodtiahli nohu zo žiadneho súboja a poriadne znepríjemnili život technickým hráčom z "krajiny tulipánov". Od 82. minúty ich bolo o jedného viac v poli, "presilovku" po vylúčení Locadiu však nevyužili a nezosadili tak Holandsko z čela klasifikácie. "Nevytvorili sme si prakticky žiadnu šancu, chýbal nám väčší pokoj. Musíme na tom popracovať, ale stále sme mladí chalani a môžeme sa toho ešte veľa naučiť," poznamenal Tomáš Malec. Útočník AS Trenčín prišiel na ihrisko v 72. minúte a zakrátko sa po exkluzívnej práci Patrika Hrošovského na pravom krídle postaral o bodový zisk proti jednému z dlhodobo najlepších mládežníckych tímov v Európe. "Holanďania pred zápasom s nami nestratili bod a nedostali gól. My sme im dokázali streliť hneď dva a uchmatli sme im bod, ktorý môže byť v konečnom účtovaní zlatý. My sme pri nich malí trpaslíci, ale keď necháme na ihrisku všetko a najmä srdce, môžeme s nimi hrať otvorenú partiu. Vedeli sme, čo budú hrať a do bodky sme splnili trénerove pokyny. Tešíme sa z bodu, sme spokojní," uzavrel Malec. Pravý obranca Lukáš Pauschek tiež netajil spokojnosť s remízou, v prvom momente mal však ťažké srdce na nórskych rozhodcov pri posúdení oboch gólových situácií súpera: "Bod berieme všetkými desiatimi, ale škoda, lebo sme boli blízko k trom. Myslím si, že prvému gólu predchádzal čistý faul na Dudu. Rozhodca však nechal pokračovať v hre, my sme boli z toho zarazení, rozhadzovali sme rukami a Holanďania našu nesústredenosť využili, prišlo dlhé nakopnutie za obranu a padlo im to tam. Penaltu nemal rozhodca pískať, bola prísna. Noro Gyömbér išiel do šmýkačky, ale trafil loptu," ponúkol svoj pohľad legionár pražskej Sparty.

Po zápase v Gruzínsku čaká na slovenskú dvadsaťjednotku dlhá kvalifikačná prestávka. Do bojov opäť zasiahnu až v septembri budúceho roka, 4. septembra privítajú Škótsko a o štyri dni neskôr (8. septembra - pozn.) ukončia cyklus duelom v Holandsku. Do baráže ME 2015 postúpi desať víťazov skupín, ku ktorým sa pridajú štyri najlepšie mužstvá z 2. miest. O sedmičke postupujúcich na finálový turnaj rozhodne play off, zoznam účastníkov ME dopĺňa automaticky Česko ako ich organizátor.