Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

November 16, 2013

Galád pred odletom do Gruzínska: "Mojím snom je byť po jeseni na prvom mieste"

SENEC (SFZ) – Reprezentácia Slovenska do 21 rokov odletela do Gruzínska, dejiska posledného tohtoročného zápasu v rámci kvalifikácie ME 2015

 
 
 
 
Tréner slovenských futbalistov do 21 rokov Ivan Galád v zápase 3. skupiny kvalifikácie ME 2015 hráčov do 21 rokov medzi Slovenskom a Holandskom (2:2). Senec, 14. november 2013.

Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov odohrala vo štvrtok (14.11) úspešný zápas proti Holandsku a včera dopoludnia absolvovala regeneračný tréning pred dnešným odletom do Gruzínska, dejiska posledného tohtoročného zápasu v rámci kvalifikácie ME 2015. Hráči trénovali v dvoch skupinách. Tí, ktorí mali v nohách zápas s Holandskom „ sa bavili“ futbalom na malé bránky, zvyšok mužstva zarezával na druhej strane ihriska. "Špecialitou týchto dvojzápasových zrazov je fakt, že okamžite musíte prepnúť a pripraviť sa na druhý zápas. Aby mal výsledok s Holandskom význam, musíme v Gruzínsku bodovať," povedal po tréningu tréner reprezentačnej dvadsaťjednotky Ivan Galád.

Mužstvo Gruzínska odohralo vo štvrtok zápas v Škótsku, o víťazstvo prišli zverenci Alexandra Chivadzeho až gólom v poslednej päťminútovke zápasu. Úspešným strelcom gruzínskeho mužstva bol hráč Vitesse Arnhem Giorgi Chanturia. Tak ako naše mužstvo, aj Gruzínsko potrebuje v zápase s nami potvrdiť cenný bod z horúcej pôdy zo Škótska. Viac o súperovi hovorí tréner Ivan Galád. "Majú technicky kvalitnejších hráčov, ktorí pôsobia v porovnaní s našimi hráčmi vo vyšších súťažiach . Som však presvedčený, že sme schopní dosiahnuť dobrý výsledok. Zápas v Škótsku sledoval tréner Oto Brunegraf, ktorý nám pripravil analýzu tohto zápasu a pripojí sa k výprave po prílete do Gruzínska. Pre úspešný výsledok budeme musieť vyvinúť minimálne také úsilie ako v domácom stretnutí s Holandskom."

V zápase sa bude musieť naše mužstvo zaobísť bez pätice hráčov. Pre žlté karty nezasiahne do hry Adam Zreľák a Branislav Niňaj, zranenia vystavili stopku Albertovi Rusnákovi, Michalovi Pintérovi, s mužstvom netrénoval ani Jakub Vojtuš. Po tréningu si hráči dopriali krátke voľno a dnes (16.11) ráno výprava odletela do Gruzínska. "Hrá sa v meste Gori, budeme sa musieť pripraviť na dlhú cestu a na všetko čo s tým súvisí, ale najdôležitejší je výsledok. O ten budeme bojovať," hovorí tréner Galád.

Po úspešnom dueli s Holandskom vyžarovala z hráčov na tréningu dobrá nálada. Chlapcov hrial zisk bodu, hoci neboli ďaleko ani od víťazstva. Naše mužstvo nepustilo favorizované Holandsko do tlaku a disciplinovanou taktickou hrou využívalo každú príležitosť na ohrozenie súpera. "Z tohto zápasu sa dá zobrať veľa, ale nesmieme robiť chyby. Sme mužstvo, ktoré má herný koncept, no musíme sa vyvarovať chýb. Na medzinárodnom poli trestajú súperi každé zaváhanie. S Holandskom sme inkasovali dva nešťastné góly, ale aj tie patria k futbalu," povedal smerom k poslednému zápasu tréner Galád a pred posledným tohtoročným kvalifikačným zápasom vyslovil prianie: "Je mojím snom byť po jeseni na prvom mieste. Máme hráčov, z ktorých vyžaruje obrovská chuť. Je v ich silách tento cieľ zrealizovať."