Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

April 28, 2011

Galádovci vybojovali remízu s Českom v nastavenom čase

ŠARDICE (SITA/SFZ/ČMFS/ŠPORT) - V prípravnom stretnutí sa reprezentácie Česka a Slovenska do 21 rokov rozišli s remízou 2:2

 
 
 
 
Zľava: Reprezentanti Slovenska do 21 rokov Dominik Fótyik, Arnold Šimonek, Róbert Pilár a Juraj Vavrík v súboji so svojimi českými rovesníkmi v priateľskom stretnutí, ktoré skončilo remízou 2:2. Šardice, 27. apríla 2011.

Česko "21" - Slovensko "21" 2:2 (1:0)

Góly: 45. Darida, 65. Tomeček - 75. Šimonek, 90.+ Vavrík

ŽK: Hofmann, Čmovš (obaja Čes.)

R: Možíš - Kordula, Marek (všetci Čes.), 500 divákov

ČESKO "21": Heča (46. Hladký) - Nitrianský (46. Pernica), Coufal, Čmovš, Palko (57. Machalický) - Hofmann - Kopic (82. Wolf), Darida, Hanousek (46. Tomeček), Novák (46. Hlúpik) - Nešpor (46. Kraut)

SLOVENSKO "21": Šulla - Poleť (46. Pauschek), Štetina, Kolčák (46. Pillár), Košút - Žilák, Greguš, F. Kiss (54. Vavrík), Valenta (54. K. Karaš) - Matúš Mikuš (46. Fótyik), Á. Szarka (72. Šimonek)

Zápas sa začal kvôli búrke s desťaminútovým oneskorením, pričom pršalo počas celého prvého polčasu. Český celok bol predovšetkým v strede lepší a svoju prevahu korunoval na konci polčasu Daridom, ktorý zužitkoval predchádzajúce úsilie Nešpora a Kopica. Aj v úvode druhého polčasu bol český tím lepší a keď v 65. minúte Tomeček dorazil do siete loptu, ktorú predtým vyrazil po výbornej strele Daridu brankár Šulla, zdalo sa, že je o zápase rozhodnuté. Po viacerých striedaniach sa hra slovenského tímu zlepšila a po sérii rohových kopov znížil Šimonek. Zápas mohol rozhodnúť Tomeček, ale päť minút pred koncom prestrelil z výbornej pozície. Poslednú akciu zápasu v nastavenom čase rozohrával z polovice ihriska brankár Šulla a po závare pred českou bránou zaznamenal vyrovnávajúci gól Vavrík.

Jakub Dovalil (tréner Česka "21"): "Úmyselne sme zvolili rozostavenie 4-1-4-1, aby sme iba nenakopávali loptu dopredu, ale dokázali ju podržať v strede poľa a mohli kombinovať. To sa nám začalo dariť až vtedy, keď si hráči zvykli na terén. Pri prvom góle v našej sieti bolo našou veľkou chybou, že sme nedokázali ani pri jednom z piatich rohov nedokázali dostať loptu preč a oslobodiť sa. Pričítam to neskúsenosti hráčov. Vzhľadom k tomu, že súbežne sa hral pohárový zápas v Jablonci a zároveň finišuje Gambrinus liga nemohli sme dať dokopy najsilnejšiu zostavu. Môžeme byť spokojní, ako toto "zlepené" mužstvo zápas zvládlo, aj keď je smutné dostať vyrovnávajúci gól v nadstavenom čase. Potešil ma prejav mužstva, ktoré malo na zohratie iba dva tréningy. Ukázalo sa, že tím má potenciál, proti kompletnému súperovi bol lepší."

Ivan Galád (tréner SR "21"): "Výsledok je určite lepší ako predvedená hra. Najmä v prvom polčase sme sa nevedeli dostať do správneho rytmu. Za jediné pozitívum môžem označiť vôľu otočiť výsledok, čo sa nám aj podarilo. Kvalita však nebola taká, ako si predstavujeme a na tom musíme popracovať."

Norbert Hrnčár (asistent trénera SR "21"): "Myslím si, že sme dosiahli veľmi slušný výsledok s kvalitným protivníkom. Vyrovnali sme až v samom závere zápasu, čím mužstvo ukázalo svoju morálnu silu. Bol to pre nás poučný duel."

Filip Kiss (kapitán SR "21"): "Vôbec nie sme s našou hrou spokojní. Bola veľmi ďaleko od toho, čo sme chceli hrať. Neviem si to vysvetliť, budeme si musieť pozrieť záznam. Naozaj to nebolo dobré, aj keď výsledok sme nakoniec upravili. Takto do kvalifikácie ísť nemôžeme. Nemyslím si, že náš prejav bol spôsobený českým tímom. Bolo to nami, dostali sme sa do kŕča, chýbala aktivita, hra z našej strany nemala spád. Nakoniec to celé vyzeralo tak, akoby sme na ihrisku vôbec nebehali. V žiadnom prípade sa nechcem vyhovárať. Trávnik bol síce kvalitný, ale dosť vysoký. Na rozcvičke sme mali sucho a zadrhávala sa lopta. Keď začalo pršať, loptu to síce zrýchlilo, no neboli sme zvyknutí na takú vysokú trávu. Osobne som ešte na takej nehral."