Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

November 11, 2013

Gyömbér: "Byť v spoločnosti hráčov ako Tévez alebo Chiellini poteší každého futbalistu"

SENEC (SFZ) – Norbert Gyömbér sa prebojoval do základnej zostavy Catanie Calcio a v úlohe kapitána povedie slovenskú reprezentáciu do 21 rokov proti Holandsku.

 
 
 
 
Kapitán reprezentácie Slovenska do 21 rokov Norbert Gyömbér pred tréningom na štadióne NTC v Senci. Senec, 10. november 2013.

Norbert Gyömbér prežíva pekné futbalové obdobie. Po prestupe do Calcio Catanie si odkrútil najprv 19-minútový debut na ihrisku v Cagliari a prvý súťažný štart v základnej zostave proti US Sassuolo premenil na nomináciu do zostavy 9. kola talianskej Serie A. Slovenský futbalový reprezentant do 21 rokov prispel k remíze 0:0 a prestížny portál Goal.com ho za výborný výkon odmenil zaradením do spoločnosti prominentných hráčov. "Som vďačný za šancu pôsobiť v klube akým je Catania a hrať taliansku Seriu A. Mal som aj šťastie. Zranili sa dvaja stopéri a jeden stál za karty. Dostal som príležitosť. Myslím, že v zápasoch som si svoje miesto zastal a uvidíme, čo bude ďalej. Samozrejme, nominácii do zostavy kola som sa veľmi potešil. Byť v spoločnosti hráčov ako Carlos Tévez, alebo Giorgio Chiellini poteší každého futbalistu. Je to super," povedal včera krátko pred prvým tréningom slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov v Senci.

Zverenci trénera Ivana Galáda odštartovali včerajším tréningom prípravu na kvalifikačný dvojzápas, v ktorom sa vo štvrtok (14.11.) stretnú s lídrom skupiny Holandskom a o štyri dni neskôr nastúpia v Gori proti Gruzínsku. O dôležitosti týchto zápasov hovorí bývalý stopér banskobystrickej Dukly Norbert Gyömbér"V týchto dvoch zápasoch sa možno rozhodne o celej kvalifikácii. Uvedomujeme si, že ak by sme ich nedajbože prípadne nezvládli, ťažko by sme dobiehali zameškané v budúcom roku. Musíme z nich vyťažiť čo najviac bodov," hovoril odhodlane pred tréningom.

Zápas s Holandskom, favoritom a aktuálnym lídrom skupiny, sľubuje futbalový sviatok nielen pre fanúšikov futbalu, ale aj pre samotných hráčov. Spomienky na spanilú cestu reprezentačnej dvadsaťjednotky až do baráže o postup na ME 2013 a vypredaný domáci zápas v Senci práve s Holandskom ožívajú. V oboch barážových zápasoch pred rokom nastúpil aj Norbert Gyömbér"Bolo úspechom, že sme sa do baráže dostali, škoda len, že sa nám nepodarilo urobiť posledný krok a postúpiť na záverečný šampionát. Odohrali sme proti Holanďanom dva vyrovnané zápasy, ale dve dvojgólové prehry nám vystavili stopku na záverečný turnaj ME."

Vo štvrtok privedie svoj tím na ihrisko Národného tréningového centra v Senci opäť v úlohe kapitána. "Nemyslím si, že sa tým niečo podstatné zmení. Je mi cťou byť kapitánom, ale zostávam pri zemi. Som členom jedného tímu a budem sa na ihrisku snažiť ako každý iný hráč," povedal na tému kapitánskej pásky Norbert Gyömbér a smerom k úlohe motivátora kabíny dodal: "Najdôležitejšie slovo pred zápasom bude mať tréner. Vždy vie mužstvo dobre nabudiť, ja som nikdy nebol veľký rečník. Skôr sa snažím byť oporou na ihrisku."

Kvalifikačný zápas proti Holandsku odohrá reprezentácia Slovenska do 21 rokov vo štvrtok 14. novembra o 20:15 na štadióne v Senci. Lístky budú k dispozícii v deň zápasu na štadióne NTC v Senci v pokladni od 16:00.