Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

January 29, 2013

Gyömbér hráčom Catanie Calcio de iure teraz, de facto od leta

BANSKÁ BYSTRICA (SITA) - Stopér reprezentácie do 21 rokov podpísal zmluvu s klubom najvyššej talianskej súťaže do júna 2017

 
 
 
 
Riaditeľ FK Dukla Banská Bystrica Tomáš Geist, Norbert Gyömbér, zástupca klubu Catania Calcio a licenčný agent FIFA Juraj Vengloš po podpise zmluvy o prestupe Norberta Gyömbéra do talianskeho klubu.  Banská Bystrica, 28. január 2013.

Slovenský obranca Norbert Gyömbér prestúpil do talianskeho prvoligového klubu Catania Calcio. Urastený stopér národného výberu SR v kategórii do 21 rokov podpísal zmluvu s aktuálne siedmym tímom v tabuľke Serie A do konca júna 2017, jarnú časť aktuálneho ročníka však ešte odohrá v drese súčasného zamestnávateľa - FK Dukla Banská Bystrica.

"Catania disponuje fantastickým športovým centrom. Na vlastné oči som videl tréningové plochy, šatne, štadión, posilňovňu, bazén a hotel, všetko vyzerá super. Zástupcovia klubu mi potom vysvetlili, ako funguje prvé mužstvo, skutočne všetko je na vysoko profesionálnej úrovni," opísal na klubovom webe Catanie 20-ročný zadák, o ktorého služby sa v minulosti zaujímal aj nemecký VfL Wolfsburg. "Zo športového hľadiska je to moja životná príležitosť. Taliansky futbal patrí medzi najlepšie na svete, je neuveriteľne takticky prepracovaný. Mojou ambíciou je aklimatizovať sa v novom pôsobisku a dostať sa do prvého tímu. Uvedomujem si, že to nebude jednoduché, ale som trpezlivý a cieľavedomý. Teší ma, že pred podpisom zmluvy som si osobne pozrel zázemie a viem, čo tu na mňa čaká," neskrýval radosť Norbert Gyömbér, ktorý na oficiálnej internetovej stránke pózuje v novom červeno-modrom vertikálne pruhovanom drese. "Som stopér a mojou najväčšou devízou sú vzdušné súboje. Vidíme sa v júli, Catania," znie odkaz rodáka z Revúcej Gyömbéra.

"Sme radi, že sa nám podarilo zrealizovať transfer Norberta Gyömbéra do talianskeho klubu Catania Calcio. Hráč dokázal všetkým zainteresovaným a aj svojim spoluhráčom, že sa dá prestúpiť aj z nášho klubu do Serie A," citovala oficiálna klubová stránka banskobystrického klubu slová generálneho riaditeľa FK Dukla Tomáša Geista, ktorý na margo finančných detailov pre denník Šport poznamenal: "Čo sa týka ceny, nie je taká, akú uvádzali talianske médiá, teda 600-tisíc eur, je o niečo nižšia. Na základe jedného z bodov v zmluve, ktorý v nej chcela mať talianska strana, musím rešpektovať, že nebudeme hovoriť o konkrétnej čiastke. Špeciálnym prídavkom je fakt, že v lete odohráme s Cataniou prípravný zápas. Termín dohodneme neskôr." V histórii Dukly Banská Bystrica v prípade Gyömbéra ide údajne o tretí najlukratívnejší prestup - po Martinovi Jakubkovi (Saturn Moskovská oblasť/Rusko) a Marekovi Penksovi (Eintracht Frankfurt/Nemecko).

Agent slovenského stopéra Juraj Vengloš pripomenul, že ide o veľký prestup. "Pre Nora je to výrazný kvalitatívny posun. Príde do stabilizovaného klubu. Catania má nové moderné tréningové centrum. Gyömbér bude mať veľkú šancu hrať už od leta," uviedol pre Šport licenčný manažér FIFA.