Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

October 7, 2014

Hudák: "Zápas v Tilburgu by som nenazval životným"

SENEC (SFZ) - Stopér slovenskej dvadsaťjednotky Dávid Hudák pred zápasom s Talianskom: "Pokúsime sa uspieť rovnakými zbraňami ako proti Holandsku. Napádať súpera a hrať nebojácne dopredu"

 
 
 
 
Dávid Hudák počas tréningu SR "21" pred barážovým duelom o postup na ME 2015 proti Taliansku. Senec, 6. októbra 2014.

Dávid Hudák patrí k základným pilierom obrannej formácie Galádovej družiny a veľkou mierou prispel aj k nedávnemu víťazstvu slovenskej dvadsaťjednotky v mimoriadne dôležitom dueli v Tilburgu proti Holandsku. Tak ako sa neohrozene a úspešne bil s ofenzívnou silou "oranjes", tak sa mu nedarí na klubovej úrovni naštartovať motory aktuálneho slovenského majstra. Na reprezentačný zraz prišiel koncentrovaný a odhodlaný dosiahnuť ďalšiu futbalovú métu. Po postupe do baráže otvorene hovorí o túžbe zahrať si na budúcoročných ME do 21 rokov. "Na výsledky v klube teraz nemyslím. Pred nami sú dva ťažké zápasy a v mojej mysli je iba koncentrácia na stopercentný výkon. Samozrejme, ak sa dostanem na ihrisko."

 

Prehrať video

 

O výkone tímu v Tilburgu by sa dali písať ódy. O obrannú štvoricu Pauschek - Niňaj - Hudák - Mazáň sa rozbíjali ofenzívne vlny Holanďanov ako o pevnú skalu. Favorita zápasu pustili do jedinej šance v poslednej minúte duelu a 21-ročný obranca bratislavského Slovana prispel mierou vrchovatou k čistému kontu nášho tímu. Prívlastok "životný" zápas však odmieta. "Nehovoril by som o životnom zápase. Každé stretnutie je iné, snažil som sa odviesť svoju prácu, podať čo najlepší výkon. Raz sa darí, raz nie. Životný výkon  - to by som nepovedal."

V Holandsku hrali Galádovci o holý futbalový život. Iba víťazstvo ich mohlo posunúť do baráže. V podobnej situácii sa nachádzajú aj pred zápasmi s Talianskom, hoci úspech v podobe prvenstva v kvalifikačnej skupine im už nikto nevezme. "Cítim rovnaký tlak, my sa chceme dostať na ME, je to taký náš sen - ideme za tým," komentoval výstižne stopér nášho tímu.

Proti Holandsku sa presadilo naše mužstvo aktívnou hrou dopredu. "Pokúsime sa uspieť rovnakými zbraňami. Napádať súpera a hrať nebojácne dopredu, ako v dueli s Holandskom," uzavrel debatu Dávid Hudák.

Vizitka Ivana Hudáka:

Dátum narodenia:

21. marca 1993

Klub:

ŠK Slovan Bratislava

Post:

obranca

Číslo dresu:

26

Počet zápasov v lige

28

Debut v SR "21"

15.11.2012 Rusko - SVK 2:1

Počet zápasov SR "21"

12