Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

October 7, 2013

Lásik nebude k dispozícii, do kádra SR "21" pribudol Duda

SENEC (SITA/SFZ) - Tréner futbalistov SR "21" Ivan Galád nemôže rátať v októbrových kvalifikačných dueloch ani so službami stredopoliara talianskej Brescie Richarda Lásika, ktorý má problémy s členkom

 
 
 
 
Futbalista Richard Lásik počas brífingu pred zápasom v Belgicku. Senec, 3. február 2013.

Po zranenom stopérovi Dukly Banská Bystrica Dionatanovi Teixeirovi nebude môcť tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Ivan Galád rátať na blížiace sa duely proti rovesníkom zo Škótska (hrá sa vo štvrtok 10. 10. o 20.30 h SELČ v Paisley) a Luxemburska (pondelok 14. októbra o 19.00 h v Senci) v 3. skupine kvalifikácie o postup na ME 2015 do Česka ani so službami Richarda Lásika. Dvadsaťjedenročný stredopoliar (nar. 18. 8. 1992) druholigového talianskeho klubu Brescia Calcio, kde nedávno predĺžil zmluvu až do júna 2017, prišiel na nedeľňajší zraz slovenskej "dvadsaťjednotky" do Senca, ale jeho zdravotný stav mu zabráni nastúpiť v októbrových kvalifikačných stretnutiach.

"Rišo má už asi dva týždne problémy s členkom. Po zraze odišiel do Nitry na vyšetrenie magnetickou rezonanciou. Bohužiaľ, nedopadlo to dobre a Lásik pôjde takmer naisto domov," informoval v pondelok napoludnie agentúru SITA technický vedúci SR "21" Dávid Vailing a ďalej poznamenal: "S naším mužstvom sa pripravuje stredopoliar MFK Košice Ondrej Duda, ktorý pribudol do kádra."

Na zraze sa kapitán tímu Lásik svojim spoluhráčom prihovoril, pričom zdôraznil, že postup na ME 2015 a dobré umiestnenie tam znamená účasť na olympiáde v roku 2016. "Pre veľa z nás je to možno posledná šanca sa niekam dostať. Mali by sme do toho dať maximum a využiť tú šancu, pretože to môže zmeniť každému z nás život," povedal v krátkom príhovore.

Spomenutého Teixeiru nahradil obranca Zlatých Moraviec Michal Pintér. Lepšou správou je, že dvojica legionárov Milan Lalkovič, Jakub Vojtuš sa pridala k spoluhráčom ešte v nedeľu, prvým menovaný s mužstvom absolvoval aj tréning. "Ako posledný sa pridá obranca Gyömbér, ktorý chýbal na zraze pre klubové povinnosti v talianskej Catanii. Noro je už na Slovensku, na podvečernom tréningu už bude k dispozícii," doplnil informácie technický vedúci SR "21". 

Zverenci trénera Ivana Galáda mali v pondelok v pláne dve tréningové jednotky (11.00 a 18.00 h v Senci), po utorkovom predpoludňajšom tréningu pri Slnečných jazerách (9.00 h) odcestujú z Viedne do škótskeho Edinburghu, odkiaľ sa presunú do dejiska štvrtkového stretnutia - Paisley. 

Mladí Slováci sú po dvoch odohraných zápasoch na čele poradia v 3. kvalifikačnej skupine so šesťbodovým ziskom, zdolali Luxemburčanov na ich pôde vysoko 7:1 i Gruzíncov doma (1:0). Druhé v poradí Holandsko má iba horšie skóre, tretie Gruzínsko a štvrté Škótsko si vybojovali zatiaľ tri body, Luxembursko ešte nebodovalo. Do baráže o účasť na kontinentálnom šampionáte "dvadsaťjednotiek" do Česka postúpia víťazi desiatich základných skupín a štyri najlepšie tímy z druhých miest, z nich následná sedmička úspešných odcestuje na ME 2015. Organizátor má istú účasť.