Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

October 7, 2015

Matúš Bero: “Nie je dôležité, kto strelí gól, ale aby sme vyhrali

MYJAVA (SFZ/JÁN GERZANIČ) – Už zajtra nastúpi slovenská reprezentačná 21-tka na svoj druhý kvalifikačný zápas na Euro 2017 proti rovesníkom z Cypru.

 
 
 
 
Zľava: Matúš Bero, David Ivan a Martin Valjent počas návštevy Štefánikovej mohyly na Bradle. Brezová pod Bradlom, 6. októbra 2015.

Takže už zajtra prvý domáci kvalifikačný súboj edície Eura 2017 proti Cypru. Tréner Pavel Hapal počíta s tým, že hra jeho tímu sa bude môcť oprieť aj o streleckú fazónu Matúša Bera. “Som rád, že sa mi strelecky darí, ale stojím stále nohami na zemi. Do každého zápasu idem s tým, že urobím svoju robotu a splním úlohy, ktoré mi určí tréner. Nie je dôležité, kto strelí gól, ale aby mužstvo vyhralo,” povedal futbalista, ktorého materským klubom je AS Trenčín.

V zápasoch, v ktorých sme jasnými papierovými favoritmi, je dôležité streliť čím skôr prvý gól. Uvedomuje si to aj  Bero: “V prvom zápase kvalifikácie v Bielorusku sme  neskórovali, takže ten prvý gól proti Cypru bude veľmi dôležitý. Verím, že keď ho strelíme, dostaneme sa na víťaznú vlnu a budeme úspešní.”

Po prehratom zápase v Slucku si chce slovenská dvadsaťjednotka získať priaznivcov zas na svoju stranu “Dáme do zápasu všetko a verím, že naši fanúšikovia budú stáť za  nami a spoločne dočiahneme na víťazstvo.” To by určite zlepšilo náladu v mužstve a dodalo kopu síl do ďalšieho kvalifikačného zápasu v Holandsku, ktorý je na programe v nedeľu.

Matúš Bero pozval v mene celého tímu slovenských fanúšikov na myjavský štadión. “Prídite všetci, ktorí chcete a môžete.  Ide nám o spoločný úspech, vami vytvorená kulisa je pre nás najlepším dovoleným dopingom.”

Vo štvrtok 8. októbra o 17:20 sa začne boj o prvé tri body Hapalovej družiny v neľahkom kvalifikačnom boji o postup na záverečný turnaj ME tejto vekovej kategórie v Poľsku. Všetci chceme, aby to bol boj úspešný...