Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

September 1, 2016

Matúš Bero: Prísť na zraz ako legionár je špecifický pocit

Kassel (SFZ/Tomáš Čunčík) Slovenská reprezentácia do 21 rokov nabrala stredu večer smer Nemecko, kde zajtra odohrá prestížny prípravný zápas v Kasseli s výkopom o 18:15 na Auestadione. Ten bude slúžiť ako generálka pred pondeľnajším kvalifikačným vystúpením na Cypre. Oba zápasy vysiela v priamom prenose televízia DAJTO.

 
 
 
 
Matúš Bero na predzápasovom tréningu v Nemeckom meste Kassel, pred priateľským zápasom s Nemecko U21

V Hapalovom kádri nechýbajú ani opory „sokolíkov“ so skúsenosťami z Áčka, Matúš Bero a Milan Škriniar. Oboch si tréner Kozák požičal na záverečnú prípravu pred európskym šampionátom, v závere kvalifikácie sú však už k dispozícii 21-tke. „Príprava s Áčkom mi dala veľmi veľa. Mohol som sa učiť od skúsenejších chalanov. Aj keď nebola pre mňa úspešná, verím, že sen o reprezentovaní v Áčku či už v kvalifikácii alebo na záverečnom turnaji sa mi raz splní. Musím si na to počkať, som však vďačný za príležitosť,“ rozhovoril sa Matúš Bero.

Bero má za sebou perné leto. Po pričuchnutí k Áčku, hral s Trenčínom Ligu majstrov, aby následne odcestoval za svojim prvým zahraničným angažmánom do Turecka. „Mne sa v Trabzonspore veľmi páči. Podmienky sú tam neopísateľné, po prestupe z Trenčína musím povedať, že diamtrálne odlišné. Prakticky až teraz som zistil, čo je to veľký futbal a čo je to pracovať na maximálnej profesionálnej úrovni. Možem sa v novom klube rozvíjať, napredovať a preto prichádzam vo fantastickej nálade,“ prezradil o prvých dojmoch z Turecka rodák z Ilavy.  

„Liga majstrov s Trenčínom bola jedinečná šanca. Škoda, že som nevyužil veľkú šancu v prvom zápase a nepodarilo sa nám vyradiť Légiu,“ spomína nostalgicky ofenzívny stredopoliar.

A aké je to prísť na zraz ako čerstvý legionár? „Niečo špecifické. Letieť zo zahraničia a reprezentovať svoju krajinu je veľká česť a pocta.“

Zatiaľ, čo Matúš Bero sa s mužstvom trénera Jána Kozáka pripravoval v Rakúsku, Milan Škriniar sa prebojoval dokonca do záverečnej nominácie a vo Francúzsku nastúpil v dvoch zápasoch. Nemrzí ho však trošku neúčasť v nominácii na duel s Anglickom, proti ktorému nastúpil aj na Eure? „Nominácia do Áčka je niečo celkom iné ako dvadsaťjednotka, avšak vôbec ma to nemrzí. Som naopak veľmi rád, že som tu a chcem pomôcť tímu k postupu ďalej. Verím, že sa nám to podarí,“ uviedol legionár zo Sampdorie Janov.