Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

August 31, 2016

Michal Faško: Do tretice všetko dobré

Šamorín (SFZ/Tomáš Čunčík) Slovenskú 21-tku čakajú v nasledujúcom týždni dva duely na Nemecku a na Cypre. O premiérový štart v kvalifikácii bude usilovať nádejný stredopoliar MFK Ružomberka Michal Faško.

 
 
 
 
Michal Faško počas tréningu na zraze pred zápasom v Nemecku, v rámci prípravy na kvalifikačný duel na Cypre.

„Bol som veľmi milo prekvapený z nominácie, nakoľko v klube až toľko šancí v poslednom čase nedostávam,“ začal rozprávanie 22-ročný futbalista.

V poslednom zápase 21- tky v rámci dlhodobého turnaja Challenge Trophy proti Anglicku “C“ zaznamenal Michal dva góly, čím sa výrazne prihlásil o miesto v nominácii na záver kvalifikácie. „Tie góly ma veľmi potešili, hlavne preto, že sme ten zápas dokázali otočiť a dotiahnuť do víťazného konca. Svojou troškou som prispel k úspešnémy výsledku.“

V Nemecku čaká Slovákov na Auestadione v Kasseli vyše 15,000 kulisa a súper z kategórie najnáročnejších. „U 21-Männer“ v minulom roku hrali v semifinále na európskom šampionáte 21 -tiek v Českej republike.

„Nemecko to je pojem vo futbalovom svete. Navyše budeme hrať pred početnou kulisou. Na Cypre som už hral dva zápasy za U19, ktoré sme zvládli. Verím, že bude platiť staré známe do tretice všetko dobré,“ pokračoval odchovanec Partizána Čierny Balog.

Hoci Michal momentálne nenastupuje pravidelne v klube, o osobných cieľoch nechce ani počuť.      „Nie je to o mojom vydarenom vystúpení. V klube každý deň tvrdo pracujem a snažím sa aby sa moja pozícia zmenila. Prvoradý je tímový cieľ, ktorý všetci máme, a tým je postup na ME,“ dodal Michal.

Ten zatiaľ za 21- tku strelil tri góly v prípravných dueloch. Rovnako trikrát sa presadil v tejto sezóne aj v 2. kole Slovnaft Cupu pri víťazstve Ružomberka nad Plavnicou 6:1.

„Tešil som sa na chlapcov, niektorých som dlhšie nevidel. Hrá sa o veľa,chlapci odviedli kus dobrej práce, na ktorú musíme nadviazať.“

A s kým z výberu si najviac Michal rozumie? „Na poslednom zraze som si výborne sadol s Palim Šafrankom, takže najviac som sa tešil na neho,“ uzavrel Michal Faško na záver nášho stretnutia v Šamoríne.