Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

February 2, 2014

Päť zmien v nominácii trénera Galáda na zápas v Portugalsku

BRATISLAVA (SFZ) - Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov sa zišla na zraze v Bratislave pred odletom do Portugalska

 
 
 
 
Generálny sekretár SFZ, Jozef Kliment privítal hráčov a realizačný tím SR "21" v zasadacej miestnosti SFZ pred odletom na priateľský zápas v Portugalsku. Bratislava, 2. február 2014.

Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov vstúpi do nového kalendárneho roka zápasom proti rovesníkom z Portugalska. Tréner Ivan Galád v prítomnosti generálneho sekretátra SFZ, Jozefa Klimenta, privítal na reprezentačnom zraze v priestoroch Slovenského futbalového zväzu 14 nominovaných hráčov. Kvarteto Marko Maroši (Wigan Athletic), Patrik Hrošovský (1. SC Znojmo), Martin Bukata (MFK Košice), Norbert Gyömbér (Catania Calcio) sa pripojí k tímu v Portugalsku. Po osi Berlín - Lisabon výpravu doplní tím manažér Marek Mintál, ktorý odlieta do dejiska zápasu reprezentačnej 21-ky po bundesligovom zápase Norimbergu na pôde Herthy Berlín.

V nominácii na zápas prišlo v porovnaní s pôvodným kádrom k piatim zmenám. Pre zranenia s tímom necestuje Jakub Paur (MŠK Žilina), Michal Pintér (FC ViOn Zlaté Moravce), Dionatan Teixeira (FK Dukla Banská Bystrica), Stanislav Lobotka (Ajax Amsterdam) a po včerajšom zranení vypadol z kádra aj Richard Lásik (Bresica Calcio). Tréner Galád nominoval päticu Dobrivoj Rusov (FC Spartak Trnava), Martin Chrien (FK Dukla Banská Bystrica), Matej Kochan (ŽP Šport Podbrezová), Ján Dzúrik (1. FC Tatran Prešov) a Martin Bukata (MFK Košice).

"Absencia hráčov ma mrzí, viem, že sa na zápas tešili. Futbal prináša aj takéto situácie, tréneri sa s nimi musia vysporiadať. Hráči mali veľkú chuť reprezentovat, zabránili im v tom zdravotné problémy. Máme tu ďalších chlapcov, ktorí prijali nomináciu s úsmevom a tešia sa na zápas," komentoval zmeny v nominácii tréner Galád a pokračoval: "Som rád, že už tretíkrát cestujeme na úvod roka do klimaticky priaznivých podmienok a odohráme zápas proti kvalitnému, futbalovému mužstvu. Očakávam vynikajúceho súpera, vynikajúci terén a dobrý zápas."

Po zraze na pôde SFZ sa výrava presunula na obed do neďalekého hotela a o 17:40 odlieta z letiska Schwechat do Lisabonu. Duel proti Portugalskej davdsaťjednotke je na programe v stredu 5.2 v Marinha Grande o 16:00.

Aktuálny káder SR "21" na zápas s Portugalskom "21":

BRANKÁRI
Patrik LeGiang (MŠK Žilina)
Marko Maroši (Wigan Athletic)
Dobrivoj Rusov (FC Spartak Trnava)

OBRANCOVIA
Norbert Gyömbér (Catania Calcio)
Matúš Bero (AS Trenčín)
Branislav Niňaj (ŠK Slovan Bratislava)
Martin Vrablec (ŠK Slovan Bratislava)

STREDOPOLIARI
Ivan Schranz (FC Spartak Trnava)
Patrik Hrošovský (1. SC Znojmo)
Ondrej Duda (MFK Košice)
Michal Škvarka (MŠK Žilina)
Matej Kochan (ŽP Šport Podbrezová)
Ján Dzúrik (1. FC Tatran Prešov)
Martin Chrien (FK Dukla Banská Bystrica)
Martin Bukata (MFK Košice)

ÚTOČNÍCI
Adam Zreľák (MFK Ružomberok)
Tomáš Malec (AS Trenčín)
Karol Mészáros (ŠK Slovan Bratislava)