Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

October 3, 2016

Pavel Hapal: S Bieloruskom ideme vyhrať

MYJAVA SFZ/(TOMÁŠ ČUNČÍK)Dnes presne napoludnie sa v myjavskom Hoteli Štefánik zišla naša reprezentačná 21 – ka pred záverečným dvojzápasom kvalifikácie na ME do 21 rokov v Poľsku 2017.

 
 
 
 
SR - 21 počas prvého tréningu v Turej Lúke pred zápasom s Bieloruskom U21

 

  • ·       Slováci potrebujú jediný bod na postup na ME 2017 do Poľska
  • ·       Slovensko „21“ vs Bielorusko „21“ piatok 7.10.2016 o 18:30 na Myjave
  • ·       11:2 – skóre z troch doterajších domácich kvalifikačných zápasov
  • ·       Bielorusko jediný premožiteľ Slovenska v tejto kvalifikácii
  • ·       Zápas v priamom prenose vysiela televízia DAJTO
  • ·       Po štvrtom mieste na ME „21“ na Slovensku v roku 2000, bojuje 21 -ka o druhú účasť na ME

Dnes presne napoludnie sa v myjavskom Hoteli Štefánik zišla naša reprezentačná 21 – ka pred záverečným dvojzápasom kvalifikácie na ME do 21 rokov v Poľsku 2017. Tréner Hapal mal k dispozícii všetkých nominovaných.

Potešiteľným faktom je, že všetci hráči sú, až na menšie šrámy, zdravotne v poriadku. Tréner Hapal tak má kontingent futbalových zbraní plne nabitý.

„ Emócie ešte len prídu. Dôležité je, aby všetci hráči boli zdraví a mohli sa pripravovať na dvojzápas. Budeme chcieť vyhrať oba zápasy, nebudeme špekulovať. Budeme sa naň pripravovať ako na prvý zápas kvalifikácie,“ začal na úvod lodivod slovenských mladíkov.

Bielorusi sú jediné mužstvo, ktoré dokázalo zdolať našu reprezentáciu hneď v prvom zápase kvalifikácie v Slucku. Tréner Hapal je však verný svojej filozofii.

„Každý súper v tejto kvalifikačnej skupine je veľmi nepríjemný. Bielorusi odohrali veľmi dobré stretnutie v Holandsku, či v Turecku, takže nás čaká ťažký súper. My sa však budeme snažiť presadiť vlasnými zbraňami a vnútiť súperovi náš herný štýl.“

Zápas s Bieloruskom má výkop na myjavskom štadióne v piatok o 18:30. Dovtedy sa budú pripravovať „sokolíci“ v Senici a na Myjave.  „ Máme priestor piatich dní na prípravu. Dáva nám to možnosť nacvičiť rôzne taktické a herné varianty, štandartné situácie, ale v prvom rade budeme chcieť dať hráčov dokopy po fyzickej stránke,“ pokračoval Hapal.

Slováci odohrali na Myjave tri kvalifikačné stretnutia v rámci bojov o ME v Poľsku s impozantným skóre 11:2. „ Budeme sa snažiť prezentovať dobrou hrou a samozrejme aj výsledkom. Odohrali sme tu dobré zápasy, za podpory skvelých fanúšikov. Verím, že aj proti Bielorusku bude plný štadión a že chlapcom pomôžu doviesť kvalifikáciu do úspešného konca. Podľa posledných správ je štadión takmer vypredaný. Som presvedčený, že na štadióne bude výborná kulisa. My sa chceme odvďačiť divákom výkonom aj výsledkom.“

Celú kvalifikáciu odohrala skupina kľúčových hráčov na čele s Matušom Berom, Branislavom Niňajom, Milanom Škriniarom, Stanislavom Lobotkom či Albertom Rusnákom. Zdravú konkurenciu však vytvárajú aj vo výbornej forme hrajúci hráči zo slovenskej najvyššej súťaže. Žilinčania Vavro, Špalek, Káčer a Králik, ale aj Pavol Šafranko z Podbrezovej či „domáca“ dvojica z Myjavy Tomáš Brigant, Martin Hruška. Nie náhodou sú ich kluby na prvých troch priečkach domácej súťaže. Pavel Hapal tak má príjemné starosti s vyberom hráčov do základnej zostavy. Verme, že bude mať šťastnú ruku a chlapci, čo dostanú príležitosť sa jej chopia a vybojujú pre Slovensko historicky druhú účasť na záverečnom turnaji ME do 21 rokov.